1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mağusa’da bazı işyerleri denetlendi
Mağusa’da bazı işyerleri denetlendi

Mağusa’da bazı işyerleri denetlendi

Çolakoğlu: “Denetimler sistemli şekilde devam edecek”

A+A-

Mağusa’da Tütün Ürünleri Yasası’na aykırı hareket eden 7 işyerine ceza kesilirken, 6 işyerine de eksik belge nedeniyle uyarı verildi.

Mağusa İlçe Emniyet Kurulu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Mağusa’da denetimi yaptı.
Gece gerçekleşen denetim Mağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu başkanlığında yapıldı.

Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, denetim Mağusa Kaymakamlığı, Mağusa Polis Müdürlüğü, Mağusa Belediyesi, Mağusa Temel Sağlık Hizmetleri Şubesi ekiplerinin işbirliğinde belirlenen bir program çerçevesinde gerçekleşti.

Buna göre, Salamis Yolu ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Çemberi karşısında bulunan internet kafe, bar, disko ve marketlerden oluşan 12 işyerine gidildi.

Buralarda Tütün Ürünleri ile Alkollü İçkiler Yasası, personelin sağlık karnesi ve hijyen gibi konularda değerlendirme yapıldı.

7 işyerine ceza

Mağusa Temel Sağlık Hizmetleri Şubesi ekipleri, Tütün Ürünleri Yasası’na aykırı hareket ettiği belirlenen 12 işyerinden 7’sine asgari ücretin yarısı kadar ceza kesti.

Mağusa Belediyesi ekipleri ise 12 işyerinden 6’sına işyeri izinleri ve sağlık karneleri konusunda ihbar verdi.

Sokakta içki içen gençler

Denetimlerde amacı dışında kullanıldığı gözlemlenen bazı mekânlara da gerekli uyarılar yapıldı. Gençlerin sokakta geç vakte kadar içki içmesinden şikâyetçi olunan bölgeye de gidilerek incelemelerde bulunuldu.

Mağusa Kaymakamı Çolakoğlu, söz konusu bölgedeki market sahiplerine izinlerinin gözden geçirileceği uyarısında bulundu.

Mağusa Polis Müdürlüğü ekiplerinin kimlik kontrolü de yaptığı bölgede kaldırımda, apartman veya ev girişinde alkol alan gençler buradan uzaklaştırıldı.

Çolakoğlu: “Denetimler sistemli şekilde devam edecek”

Mağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu, konuyla ilgili açıklamasında sigara içme yasağının ihlal edilmesini ve bazı restoranlarda sağlık karnesi ibraz edilmemesini dikkat çekici olarak değerlendirdi.
Çolakoğlu, sigara ve alkol kullanılan, gençlik için risk oluşturan mekânlara yönelik denetimlerin sistemli şekilde devam edeceğini vurguladı.

Karaokçu: “Denetimler etkili, vatandaşlardan olumlu tepki alıyoruz”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise, denetimlerin etkili olduğuna ve vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarına işaret etti.

Karaokçu, denetimleri sistemli bir şekilde sürdürmekte kararlı olduklarını vurguladı.

Hasan Karaokçu, vatandaşların bu konularda rahatsızlık hissetmeleri halinde bağlı bulundukları belediyeye, kaymakamlığa veya Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na ulaşmasını istedi. TAK

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler