1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA’DA BAŞLIYOR
MAĞUSA’DA BAŞLIYOR

MAĞUSA’DA BAŞLIYOR

Alper Susuzlu, sahnede CEMAL Dayı Solina Ya Da Çakulet Kutusunda Fotoğraflar

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Komedi Tiyatrosu, Alper Susuzlu’nun yazıp yönettiği, Çakulet Kutusunda Fotoğraflar Ya da CEMAL Dayı Solina Stand – Up Komedi ile 2 Aralık’tan itibaren Mağusa’da seyirci karşısında.

Gazimağusa Belediye Binası’nda saat 20:00’da izleyici karşısına çıkacak oyunun gösteri programı şöyle: 2-3-6-9-10-14-16-17 Aralık.

Yalnız başına yaşayan bir adamın çocukluk ve gençlik anıları; çocuklarına olan hasreti, onları görebilme hayaliyle avuntusunu anlatan Çakulet Kutusunda Fotoğraflar adlı Stand – Up Komedi bir meddah gösterisidir. Komedi Tiyatrosu bu gösterisiyle 25. Dünya Prömiyerine imza atıyor.

Tek başına seyirciyle bir yolculuğa çıkacağını belirten Alper Susuzlu, vefa, sevgi, hasretlik gibi temaların temel olarak irdelendiği gösteride 1950’lerden günümüze Kıbrıs’ta yaşamı anılarla paylaşacağını da dile getirdi.

Çocukluk ve gençlik anılarını, büyüklerinden öğrendiklerini ne zamandır izleyici ile paylaşmak istediğini belirten Susuzlu, bir ailenin hikayesini değil, aile kurumunun önemini anlatmak istediğini söyledi.

Alper Susuzlu Çakulet Kutusunda Fotoğraflar gösterisini rahmetli babası Kemal Recep Susuzlu’ya ayrıca makale ve Nigose Baba romanından alıntılar yapma izni veren Arif Hasan Tahsin’e adadığını belirtti.

İzleyiciler 36 67697  ve 0542 850 5294 telefon numaralarından yerlerini ayırtabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1171 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler