1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mağusa’da 5 ayrı “dükkan açma ve hırsızlık”
Mağusa’da 5 ayrı “dükkan açma ve hırsızlık”

Mağusa’da 5 ayrı “dükkan açma ve hırsızlık”

Mağusa’da bu ay içinde 5 ayrı “dükkan açma ve hırsızlık” olayına karıştığı tespit edilen 28 yaşındaki M.M.F.A tutuklandı.

A+A-

Mağusa’da bu ay içinde 5 ayrı “dükkan açma ve hırsızlık” olayına karıştığı ve paradan şarj cihazına, buzdolabındaki yiyecek ve içeceklerden vücut bakım kremine kadar çeşitli şeyler çaldığı tespit edilen  28 yaşındaki M.M.F.A tutuklandı.

Polis basın bültenine göre, Ağustos ayı içerisinde Mağusa’da meydana gelen “Dükkan Açma ve Hırsızlık” meseleleri ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, bu suçları işlediği tespit edilen bir zanlı tutuklandı.

NELER ÇALDI?

M.M.F.A.’nın ileri sorgulamasında, 2 Ağustos’ta “İncir Altı Meze & Kebap Restoran”dan bir adet diz üstü bilgisayar ile şarj cihazını; 9-10 Ağustos’ta “CL Kafeterya”dan 150 TL bozuk para, muhtelif markalarda 25 karton sigara, 64 TL değerinde muhtelif yiyecek malzemeleri; 13-14 Ağustos’ta “Merkez Kafeterya”dan 220 TL nakit para ile SOS Çocukköyü’ne ait yardım kutusundaki 220 TL bozuk parayı; 13-17 Ağustos’ta “Turizm Kafe” isimli iş yerinden 200 TL nakit para ile buzdolabından muhtelif yiyecek ve içecek malzemelerini; 14 Ağustos’ta ise “Unimar Market” isimli iş yerinden 2 bakım kremi, 1 traş jeli, 1 vücut bakım kremi ve 10 deodorantı çaldığı tespit edildi.

YASAL OLMAYAN YOLDAN GÜNEYE GEÇMEK İSTERKEN TUTUKLANDILAR

Lefkoşa’nın Dumlupınar bölgesinde bu sabah 03.00 sıralarında, yasa dışı yoldan Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan üç kişi tutuklandı.
J.K. (E-24), A.A.(E-26) ve K.U.(E-29) birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal edip gizlice yasal olmayan yollardan Güney Kıbrıs’a geçiş yapmak istedikleri esnada tespit edildi.

YANGIN  

Mağusa ve Dipkarpaz’da çıkan yangınlar hasara yol açtı.

Mağusa’da dün saat 12.00 sırlarında, Deniz Piyade Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Acar Motosiklet” isimli iş yerinde çalışan kompresörün kısa devre yapması sonucu yangın çıktı.

Yangın sonucu iş yerindeki bir tırpan makinesi, 2 ağaç kesme makinesi, 1 kompresör ve muhtelif plastik motor aksamları yanarak hasar gördü.

Öte yandan dün gece saat 22.00 sıralarında ise, Dipkarpaz’da Su Depoları mevkiinde, Yunus Dağ’a ait ağılın yanında bulunan 1500 kare vigo balyası ile 300 çuval vigo samanı, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yandı.

(TAK)

Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler