1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Mağusa Türk Gücü’nün ilk devre karnesi
Mağusa Türk Gücü’nün ilk devre karnesi

Mağusa Türk Gücü’nün ilk devre karnesi

2011-2012 Telsim Süper Liginde mücadele eden Mağusa Türk Gücü takımının ilk devre değerlendirmesini yaptığımızda, eldeki mevcut kadro yapısıyla gelebileceği en iyi yerde olduğu ve dolayısıyla da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kulüp başkanı Halil Falya

A+A-

 

2011-2012 Telsim Süper Liginde mücadele eden Mağusa Türk Gücü takımının ilk devre değerlendirmesini yaptığımızda, eldeki mevcut kadro yapısıyla gelebileceği en iyi yerde olduğu ve dolayısıyla da başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Kulüp başkanı Halil Falyalının yönetimine Asbaşkan olarak aldığı Yahya Kurt’un spor camiası içinde maddi açıdan getirdiği olumlu hava, hem sporcu ve teknik kadronun kafalarında olası soru işaretlerini giderdi hem de taraftar kitlesine de güven verdi.

Teknik adam belirlemede yaşanan sıkıntı sezon öncesi spor camiasında Mağusa Türk Gücü yönetiminin çok konuşulmasına neden oldu. A lisansa sahip olan Hasan Topaloğlu’nun mevcut federasyon yönetmeliğine göre Süper ligde takımı çalıştırma konusunda yetersiz olması ve nasıl bir formül geliştirileceği sorusunun cevabı; ‘’Teknik Direktör’’belgesine sahip olan Mehmet Merteroğlu ile birlikte takımı çalıştıracağı açıklamasıyla kılıfına uydurulmuş oldu.

Sezon öncesi yapılan transfer bombalarının peş peşe patlatılmasıyla birlikte bu sezon MTG’nin öyle ya da böyle çok konuşulacağının ilk belirtileriydi. Yasin Kansu, Halil Çürük, Nikolou, Deniz ve Uğur Yasan’la birlikte özellikle Ikedia adı gündemi fazlasıyla işgal etti.

Ligin ilk üç haftasında alınan 3 galibiyet ve toplanan 9 puana rağmen takımın oynadığı oyun kimseyi tatmin etmedi. Sezon öncesi bu tür takım oyununu ortaya koyamamanın normal olduğu ve haftalar ilerleyip takım kaynaştıkça bu tür sıkıntıların aşılacağı inancının yanı sıra, gerçek değerlendirmelerin yapılabilmesi için bu yıl şampiyonluğa oynayacak olan takımlarla oynanacak maçların gerçek birer ölçü olabileceği de ortadaydı.

Nitekim ligin 4. Haftasında oynanan ve 3-1 mağlubiyetle sonuçlanan Yenicami maçıyla birlikte, ilk haftalardaki o iyimser hava da ortadan kalktı. Doğan Türk Birliği ile iç saha beraberliği de eklenince camianın keyfi iyice kaçtı.

Lefke ve geçen yılın şampiyonu K.Kaymaklı deplasman galibiyetleriyle Tatlısu beraberliği ilaç gibi yetişse de; Çetinkaya’ya sahasında mağlup olma kâbusunun yaşanması yetmezmiş gibi, başta Ikedia (ki takımın orta sahadaki en yaratıcı ve takımını ileri taşımada dinamo görevi gören oyuncusu-oynadığı maçlarda) olmak üzere üst üste gelen sakatlıklar moralleri iyice bozdu.

Her şeye rağmen MTG, son dört haftada alınan 3 galibiyet ve 1 beraberlikten toplanan 10 puanla ligi iki mağlubiyetini aldığı Çetinkaya ve Yenicami’nin arkasından 3.sırada tamamlamış olma başarısını gösterdi.

Devre arasında yeterince verim alamadığı Uğur Yasan ve sakatlıktan dolayı beklenen katkıyı yeterince yapamayan Ikedia’nın alternatifi olarak transfer edilen Feridun ve Derviş kolcunun yanı sıra; kanatlardan beklediği top taşıma ve rakibin dengesini bozmaya yönelik Doğan Türk Birliğinden kiralanan Salih Güvensoy’un da katıldığı Mağusa Türk Gücü takımının ikinci yarıdaki performansını, doğrusu bizler de çok merak ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler