1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Mağusa Panayırı’na yoğun ilgi
Mağusa Panayırı’na yoğun ilgi

Mağusa Panayırı’na yoğun ilgi

Gazimağusa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mağusa Panayırı önceki akşam başladı

A+A-


Gazimağusa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mağusa Panayırı önceki akşam başladı. 28 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak panayırın Larnaka Yolu üzerindeki Tır Parkı alanındaki ilk gecesinde Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları ekibinin folklor gösterisi, karaoke eğlencesi ve ardından da Oldies Grubu konser verdi. Geniş bir alanı olan Tır Parkı’nda başlayan panayırın ilk gecesi halktan yoğun ilgi gördü.

Her gece karaoke eğlencesinin ve bir konserin olduğu panayır programında, 29 Ağustos Cumartesi akşamı 20.30’da Kangoo Jumping, 22:00’da Doğan Baybora& Jazz Mania konseri, 30 Ağustos’da 22:00’da Nazif Dölek grubu, 31 Ağustos Pazartesi 20:30’da Gazimağusa Halkdansları Derneği gösterisi, 22:00’da Grup Simogolorus, 1 Eylül’de 20:30’da Gymaholic Spinning Show, 22:00 Ahmet Evan konseri, 2 Eylül’de 22:00’da İsmet’in bebekleri konseri, 3 Eylül’de Ebru Aydın konseri, 4 Eylül’de saat 20:30’da Othello Folklor Derneği gösterisi, 22:00’da Grup Baria konseri, 5 Eylül’de 20.30’da Kangoo Jumping, 22:00’da Grup Zirve Konseri ve panayırın kapanışında Hafif Müzik Amatör Ses Yarışması yer alacak. Hafif Müzik Amatör Ses Yarışması’na katılmak isteyenler 30-31 Ağustos ve 1 -2 Eylül tarihlerinde mesai saatleri içerisinde Gazimağusa Belediyesi’ne başvurarak veya 630 0 500 numaralı telefonunu arayarak kayıt yaptırabilecek.

Panayırın açılış gecesinde bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, önemli kültürel değerlerimizden olan panayırı yaşatmaya ve yeni kuşaklara aktarmaya devam ettiklerini ifade ederek, hem serin bir havası hem de geniş bir alanı olan tır parkında yaptıkları panayırda Mağusalılar’ın bir araya geleceğini ve serin yaz akşamlarını hem keyifle hem de eğlenerek geçireceğini söyledi.

Mağusa’nın her mahallesine ayrımsız eşit hizmet götürme anlayışıyla hareket ettiklerini ve şehrin her noktasının canlandırılması ve sosyal aktiviteler ile buluşmasına önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Arter, bölgesel olarak sosyal ve kültürel çalışmalara devam edeceklerini belirtti ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, halka iyi eğlenceler diledi.

 

Bu haber toplam 1053 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler