1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Mağusa Panayırı dolu dolu geçiyor
Mağusa Panayırı dolu dolu geçiyor

Mağusa Panayırı dolu dolu geçiyor

Gazimağusa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mağusa Panayırı birbirinden güzel etkinliklerle devam ediyor.

A+A-

 

Gazimağusa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mağusa Panayırı birbirinden güzel etkinliklerle devam ediyor. 6 Eylül tarihine kadar devam edecek panayırda, Mağusalılar, karaoke ve her akşam Kıbrıs’ın yerli guruplarının konserleriyle eğlenceli saatler geçiriyor. Mağusa Panayırı’nın sekizinci gecesi olan önceki akşam ilk olarak Othello Folklor Derneği hazırladıkları koreografilerini izleyenlere sundu. Othello Folklor Derneği’nin ardından ülkemizin başarılı müzik gruplarından Grup Baria birbirinden güzel şarkıları seslendirerek büyük beğeni topladı.

Ses yarışması yapılıyor
28 Ağustos’ta başlayan Mağusa Panayırı 6 Eylül Pazar akşamı saat 20:30’da yapılacak Hafif Müzik Amatör Ses Yarışması ile sona erecek. Soyhan Bilgeer’in organizatörlüğünü ve okuma koçluğunu yaptığı, Oğuz Aslantürk şefliğinde yapılacak yarışmada 10 yarışmacı Mağusa Panayırı’nın ilk ses yarışmasında birinci olmak için yarışacak. Profesyonel müzisyenlerden oluşacak orkestra şarkı seçimlerini pop-rock-fantezi-yabancı şarkılardan yapacak yarışmacılara eşlik edecek. Finalde biri yavaş diğeri ise hareketli olmak üzere iki adet şarkı söyleyecek yarışmacılar, yüzde 70 ses, yüzde 20 sahne duruşu ve yüzde 10 kıyafet olmak üzere 3 kategoride değerlendirilecek. Gazimağusa Belediyesi’ni temsilen bir kişinin de olacağı jüri şu isimlerden oluşuyor: Fahriye Özay, Evren Ufuk, Reyhan Bilgeer, Tolga Ruhi, İnanç Eyüpoğlu, İpek Kıranbay, İpek Amber, Dilşad Asadova, İffet Aras Sarper

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler