1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA HASTANESİ’NDE SORUŞTURMA
MAĞUSA HASTANESİ’NDE SORUŞTURMA

MAĞUSA HASTANESİ’NDE SORUŞTURMA

Hafta sonu kanser tedavisi gördüğü Mağusa Devlet Hastanesi’nde yanlış kan verilmesi sonucu fenalaşan ve Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren Adnan Okur (50)’un durumunun ciddiyetini korudu

A+A-

 

 

 

 

Hafta sonu kanser tedavisi gördüğü Mağusa Devlet Hastanesi’nde yanlış kan verilmesi sonucu fenalaşan ve Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren Adnan Okur (50)’un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.  

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr Rifat Siber, Adnan Okur’un durumunun ciddi ve ağır olduğunu söyleyerek, kurtulması için tedavi sürecinin devam ettiğini ifade etti.

Kesin bir şey söylemek zor. Düzelme şansı var o yüzden tedaviye devam ediyoruz. Hastanın böbreklerinin iflas ettiğini söylemek zor. Verilen kan nedeniyle vücudun gösterdiği bir reaksiyon var, tıpkı organ naklinin ardından yabancı organ alan vücudun gösterdiği tepki gibi. Tüm teknik olanakları kullanarak tedaviyi sürdürüyoruz.

 

DETAYLI SORUŞTURMA…

Yataklı tedavi Kurumları Dairsi Başhekimi Dr Adil Özyılkan, Mağusa Devlet Hastanesi tarafından başlatılan soruşturmanın Sağlık Bakanlığı soruşturması olduğunu söyleyerek, soruşturma ile ilgili süreç tamamlandığında gerekli açıklamayı yapacaklarını söyledi.

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler