1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR
MAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR

MAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR

1 Haziran tarihine kadar sürecek festival kapsamında, “birbirinden renkli” etkinlikler yer alacak.

A+A-

 

 

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali, yarın, Resim Çizme Yarışması’yla başlıyor.

Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, 1 Haziran tarihine kadar sürecek festival kapsamında, “birbirinden renkli” etkinlikler yer alacak.

Festivalin başlangıç etkinliği olan 15. Resim Çizme Yarışması’na katılacak 1 ile 5’inci sınıflar arasındaki ilkokul öğrencilerinin, yarın, saat 08:30’da Çanakkale Ortaokulu’nda, anasınıfların ise saat 09:30’da, Şht. Hüseyin Akil İlkokulu’nda olması gerekiyor.

Yarışmada dereceye girenler, Türksal İnce başkanlığında, Peran Alnar, Fehmi Tuncel, Mustafa Cihangir ve Serkan Sürek’ten oluşan jüri tarafından 15 Mart Perşembe günü yapılacak değerlendirmeyle belirlenecek.

Festival kapsamında, 2 Nisan’da yapılacak Mektup Yazma Yarışması’ndan sonra, 21 Mayıs’ta Uçurtma Şöleni, 23-25 Mayıs’ta Resim ve Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 26 Mayıs’ta Dans Buluşması, 31 Mayıs’ta 20. Yıl Kutlaması, 1 Haziran’da ise Çocuk Festivali Yürüyüşü ve gösteriler yapılacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler