1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞUSA ÇALIŞMA BAŞLATIYOR
MAĞUSA ÇALIŞMA BAŞLATIYOR

MAĞUSA ÇALIŞMA BAŞLATIYOR

Gazimağusa Belediyesi, 4 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen Genel Nüfus ve Konut Sayımı'nda yaşanan eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla çalışma başlatıyor. Belediyenin konu ile ilgili gönderdiği basın açıklaması şöyle; GAZİMAĞUSA BELE

A+A-

 

 

Gazimağusa Belediyesi, 4 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen Genel Nüfus ve Konut Sayımı'nda yaşanan eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla çalışma başlatıyor. Belediyenin konu ile ilgili gönderdiği basın açıklaması şöyle;

 

 

 

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ SAYILMAYAN NÜFUSU SAYACAK

 

Gazimağusa Belediyesi, 4 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen Genel Nüfus ve Konut Sayımı'nda yaşanan eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla çalışma başlatıyor. Sayım sonrasında ortaya çıkan aksaklıkların gerçek nüfusun belirlenmesinde yaratacağı sıkıntıları dikkate alan Gazimağusa Belediyesi, bu durumun giderilmesi için önlem alıyor.

 

Sayılmayanların sayılması için ilgili birimlere yardımcı olmak amacıyla yapılacak çalışmada, Gazimağusa Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ni arayarak bilgi vereceklerin sayılması sağlanacak. Konuyla ilgili olarak, Gazimağusa Belediyesi’ne 444 44 62 numaralı telefondan veya gmb@magusa.org e-posta adresinden ulaşılabilecek.

 

Sayım günü sayılmayanların Gazimağusa Belediye’sine başvurarak isim ve adres bilgilerini vermeleri, bu konuda gereken işlemin yapılabilmesi için yeterli olacak. Gazimağusa Kaymakamlığı’na bildirilecek bu bilgilerin kayda geçirilmesi konusunda girişim ve takip, Gazimağusa Belediyesi tarafından yerine getirilecek. 

 

Kentin gerçek nüfusunun bilinmesi, Gazimağusa Belediyesi’nin devletten aldığı katkı miktarının saptanması açısından büyük önem taşıyor. Bundan önceki nüfus sayımının yapıldığı 2006 yılından bugüne kadar geçen sürede nüfus hareketliliğinin tespiti amacıyla yapılan 2011 Genel Nüfus ve Konut Sayımı'ndan doğru sonuçların elde edilmesi, hem ülkesel, hem de yerel planlama açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Belediyelerin devletten aldıkları katkı miktarlarının belirlenmesinde ölçüt olarak kullanıldığından ve ayrıca, hizmet planlaması yapılırken nüfusun ne kadar olduğunun bilinmesi şarttır. Bu gerçekten hareket eden Gazimağusa Belediyesi, devletten alınan katkıyı etkileyeceği için, hayati öneme sahip nüfus sayısının, kentte yaşayan gerçek nüfusu yansıtmasını sağlamayı amaçlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1183 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler