1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAGEM’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MAGEM’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

MAGEM’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

MAGEM’in düzenlediği sahil temizliği gerçekleştirildi…

A+A-

 

 

 

 

 

 

Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in düzenlediği sahil temizliği etkinliği bugün Glapsides plajında gerçekleştirildi.

 

Mağusalı bir grup genç, MAGEM yönetim kurulu üyeleri, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay’ın da katım gösterdiği sahil temizlik etkinliği çevrede bulunan vatandaşlar ve turistler arasında büyük memnuniyetle karşılandı.

 

Gençler, Glapsides plajından Silver Beach sahil sınırına kadar olan kumsal bölgede atıl olarak bulunan şişe kapakları, cam kırıkları, naylon, poşet, şişe, yosun ve benzeri atıkları toplayarak, çöp torbalarına doldurdular.

 

MAGEM Sosyal Sorumluluk Komitesi’nden yapılan açıklamaya göre; etkinliğin amacının vatandaşların ve turistlerin daha temiz bir ortamda deniz keyfi yapabilmelerini sağlayıp çevre ve insan sağlığı konusunda halkın daha fazla bilinçlendirilmesini sağlamak olduğu açıklanırken, etkinliğin sonunda da vatandaşları doğaya ve sahillerimize daha titiz davranması konusunda çağrı yapıldı.

 

Öte yandan, MAGEM’in çevre ve toplum sağlığı konusunda ilerleyen günler de bir takım etkinlikler daha düzenleyeceği de bildirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler