1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAGEM’DE HEDEF ALT YAPIDA GELİŞMEK
MAGEM’DE HEDEF ALT YAPIDA GELİŞMEK

MAGEM’DE HEDEF ALT YAPIDA GELİŞMEK

MAGEM gençlere verdiği önem ile herkese örnek olması gereken bir dernek haline geldi.

A+A-

 

 

Yapmış olduğu faaliyetleri ve toplam üye sayısı ile ülkemizde başka benzeri bulunmayan MAGEM gençlere verdiği önem ile herkese örnek olması gereken bir dernek haline geldi.

2007 yılında Mağusa Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Mağusa Gençlik Derneği, daha sonra dernekleşerek yasal olarak özerk bir yapıya kavuştu. Şu anda toplam 42 branşta faaliyet gösteren MAGEM’in başkanlığını Engin Erçelik yapıyor.

11 kişilik yönetim kurulundan oluşAN MAGEM’DE yönetim kurulu her yıl yapılan genel kurul ile yeniden seçiliyor. MAGEM’de seçme ve seçilme yaşı ise 18-30 yaş arasında yer alıyor. Burada amaç yönetimin ve yönetimi belirleme hakkının gençlerde kalmasını sağlamak. Ancak bu derneğin düzenlediği aktivitelerden isteyen herkes yararlanabiliyor.

MAGEM Başkanı Engin Erçelik Mağusa Belediyesi’nin derneklerine hem maddi hem de lojistik olarak destek verdiğini ve bu yardımlarından dolayı da teşekkür ettiklerini belirtti. Erçelik MAGEM’in kuruluş amacını şöyle özetledi “MAGEM,  Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve mental olarak spor ve sanatı bir yaşam biçimi haline getirmek için ortaya çıktı. Başlangıçta hedeflenen kitlenin çok üzerinde şu anda 42 branşta 1400’den fazla aktif katılımcı var. Nerdeyse Mağusa’da ikamet eden her aileden 1 kişi MAGEM çatısı altında herhangi bir branşta faaliyetlere katılmaktadır diyebiliriz”.

Erçelik, Mağusa Gençlik Merkezi olarak bundan sonraki hedeflerinin özellikle alt yapı konusunda daha da gelişerek gençleri hem spor hem de sanat dalında daha donanımlı yetiştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler