1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAGEM SİNEMA KULÜBÜ KURULDU…
MAGEM SİNEMA KULÜBÜ KURULDU…

MAGEM SİNEMA KULÜBÜ KURULDU…

Mağusalı’lara sinema sanatını sevdirmeyi amaçlayan MAGEM Sinema Kulübü kuruldu…

A+A-

 

 

 

 

İz bırakacaklar

 

   Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM), sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığından yola çıkarak Mağusa’da ki sinemaseverleri bünyesinde toplamak ve sinema sanatını sevdirmek amacıyla MAGEM Sinema Kulübü’nü kurdu.

   İdari Komitesi, MAGEM Başkanı Engin Erçelik, MAGEM Örgütlenme Sorumlusu Mehmetali Ekemen, Uğur Ulaş Dağlı, Erhan Akbora ve Berke Dağlı’dan oluşan MAGEM Sinema Kulübü’nün her Cuma 19.00’da dünya sinema sanatında iz bırakmış filmlerin gösterimini yapacağı bildirildi.

   Herhangi bir ücrete tabi olmayacak olan bu gösterimlerin MAGEM Konferans ve Sinema Salonu’nda yapılacağı da bildirilirken bazı gösterimlerde söyleşiler de gerçekleştirileceği açıklandı.

   MAGEM Sinema Kulübü gerçekleştirilecek film gecelerinde, yılda bir kez olmak üzere geceden sabah kadar film gösterimleri yapılacağı ve her bir filminde kendine özgü gösterimlere sahip olacağı da bildirildi.

   Kıbrıs’ın sosyal yaşamına bir dönem damgasını vuran açık hava sinemalarını da yeniden hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla yılda bir hafta olmak üzere açık hava film geceleri düzenleneceğini de belirtilirken, sinema tarihi, sanatçıları, ödülleri ve benzeri konular hakkında sohbetler edilip, film analizler ve bilgi alış verişinde de bulunulacağı açıklandı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 493 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler