1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAGEM EĞİTİMLERE BAŞLIYOR
MAGEM EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

MAGEM EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

MAGEM gençlerin kişisel gelişimini sağlamak amacıyla birçok dalda yürüttüğü eğitimlerine okçuluk alanında da devam ediyor.

A+A-

 

 

Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) gençlerin kişisel gelişimini sağlamak amacıyla birçok dalda yürüttüğü eğitimlerine okçuluk alanında da devam ediyor.

Bireylerin özellikle de gençlerin beden gelişimlerinin sağlanmasında birçok yarara sahip olan okçuluk sporu eğitimi için MAGEM eğitimlere başlıyor.

9 yaş ve sonrası olan bireyler okçuluk sporunu MAGEM’in deneyimli okçuluk öğretmeni Iraz Yücesoylu Paşa’nın deneyimlerinden faydalanarak öğrenebilecekler.

MAGEM’den yapılan açıklamaya göre, okçuluk sporuna karşı ilgi duyanlar kayıtlar için ayrıntılı bilgiye 365–27–60 numaralı telefonlardan ulaşabilecekleri açıklanırken, MAGEM Okçuluk Öğretmeni Iraz Yücesoylu Paşa ise; okçuluğun 9 yaştan sonra ne yaş ne de fiziksel hiçbir engel taşımadığını söyledi.

Okçuluk fiziksel olduğu kadar zihinsel bir spor olduğuna da vurgu yapan Iraz Yücesoylu Paşa, okçuluğun bireye kendi vücuduna hakim olmayı nasıl kullanmayı öğrettiğini bildirdi.

Okçuluğun özellikle gençleri başarıya hedeflediğini anlatan Paşa, tüm bireyleri okçuluk eğitimi almaya davet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler