1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAĞDURLAR 'ÇÖZÜM' BEKLİYOR
MAĞDURLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

MAĞDURLAR 'ÇÖZÜM' BEKLİYOR

Faiz işliyor Binlerce mağdur yaratan, ülke ekonomisine de ciddi zarar veren “sınırsız faiz uygulaması” çözüm bekliyor. Bu sıkıntıyı gidermek amacıyla hazırlanan “KKTC’de Borç İlişkilerinde ve Borçlanma İşlemlerinde Uygulanacak

A+A-

 

 

 

Faiz işliyor

 

Binlerce mağdur yaratan, ülke ekonomisine de ciddi zarar veren “sınırsız faiz uygulaması” çözüm bekliyor.

Bu sıkıntıyı gidermek amacıyla hazırlanan “KKTC’de Borç İlişkilerinde ve Borçlanma İşlemlerinde Uygulanacak Faiz Kurallarını Düzenleyen Yasa Önerisi”, Meclis Başkanı Dr. Hasan Bozer ve Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Yektaoğlu tarafından 1 Kasım 2010 tarihinde Meclis’e sunulmuştu.

Bir yılı aşkın süredir Meclis’te duran önergenin, Başbakan İrsen Küçük’ün “ele alınmasın” talimatıyla beklediği de ve tartışmaların sürdüğü öğrenildi.

Meclis Başkan ve Yardımcısı, döviz borcunun 3 katı, Türk Lirası borcunun ise 5 katıyla sınırlanmasını öngören bir Faiz Yasa Önerisi sunarken, TDP de geçtiğimiz günlerde aynı öneriyi sadece döviz borcunun 1 katı, Türk Lirası borcunun ise 2 katıyla sınırlanmasını öngören bir öneri sundu.

 

 

AKACAN: “MECLİS’TE BEKLEYEN YASA HEMEN GEÇMELİ”

Faiz Mağdurları Komitesi Başkanı Bulut Akacan, geçtiğimiz hafta Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaretlerinde, sınırsız faiz uygulamalarının yarattığı mağduriyete ve ülke ekonomisine verdiği zarara dikkat çekmişti.

Akacan, uygulamalarının biran önce düzeltilmesi gerektiğini söyleyerek, komite olarak Meclis’in gündeminde bulunan Faiz Yasası’nın erken bir zamanda geçirilmesini talep ettiklerini kaydetmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler