1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MADALYALAR GELİYOR
MADALYALAR GELİYOR

MADALYALAR GELİYOR

Hollanda’da düzenlenen ISKA Dünya Kickboks Şampiyonası devam ediyor

A+A-

 

 

 
International Sport Kickboxing Association (ISKA) tarafından Hollanda’da düzenlenen “İska Dünya Kickboks Şampiyonası”na dün gerçekleştirilen Light Contact ve Full Contact disiplinlerindeki karşılaşmalar ile devam edildi.
Geçtiğimiz gün Semi Contact disiplinindeki karşılaşmalarını geç vakitlerde tamamlayan Büyük Bayanlar’daki temsilcimiz Çağrı Şah kilosunda rakibi olmadığı için bir üst kiloda yarı finalde karşılaştığı İskoç rakibine mağlup olurken, kilosu olan 54 Kg. da birincisi oldu. Vetaranlar'daki temsilcimiz Ekrem Bulut ise İngiliz rakibine mağlup olarak Semi Contact disiplinindeki karşılaşmalarını tamamladı.
Dün oynanan müsabakalarda sporcumuz Mustafa Kaya önce Türk asıllı Alman sporcu Çelik Timur’u, ardından İskoç sporcu Kyle  Bryce’ı mağlup ederek 1’inci oldu.
Sporcularımız Aytan Tosun ile Murat Maraşlıoğlu ise çıktıkları yarı final karşılaşmalarında rakiplerine mağlup olmalarına rağmen rakiplerinin 1’inci olması nedeniyle 3’üncülük kürsüsüne çıktılar. Aytan Tosun İngiliz Conner Parter, Murat Maraşlıoğlu ise bir başka İngiliz sporcu Jon Van Den Henre’ye mağlup oldu. Büyük Erkekler’deki temsilcilerimizden Merkan Karalım yarı finalde karşılaştığı Alman rakibi Rautz Adkıan’a mağlup olup Light Contact’a veda ederken, Recep Kaylan Alman sporcu Petu Prachuart ile yaptığı karşılaşmayı eşitlikle tamamlamasına rağmen uzatmalarda kaybederek Light Contact’taki karşılaşmalarını tamamladı.

FULL CONTACT BAŞLADI
Kickboks’un ağır disiplinlerinden olan “Full Contact” disiplinindeki karşılaşmalar da dün başladı. Büyük Bayanlar’daki temsilcimiz Çağrı Şah Full Contact’da çıktığı ilk müsabakasında Alman rakibi Jenifer Hanson’u mağlup ederek finale yükseldi. Çağrı finalde Macar Annamaria Bordas ile 1’incili mücadelesi yapacak. Diğer taraftan büyük Erkekler’deki temsilcimiz Oktay İlhan İrlandalı Danivon Mcguiness’e mağlup oldu ve Full Contact disiplinine veda etti.
Bugün oynanacak final karşılaşmaları ile tamamlanacak şampiyonada, sporcularımız Çağrı Şah ile Merkan Karalım Full Contact’da, Recep Kaylan Low Kick’de, Ekrem Bulut ise Light Contact’da,  madalya için mücadele edecekler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler