1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MACİLA RALLİYLE ANILACAK
MACİLA RALLİYLE ANILACAK

MACİLA RALLİYLE ANILACAK

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Fikri Macila Sprint Rallisi Cumartesi günü koşulacak

A+A-

 

 

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Fikri Macila Sprint Rallisi Cumartesi günü koşulacak. Organizasyonun tanıtımı dün yapılırken, program hakkında bilgiler verildi. Rallide ülkemiz pilotları yanı sıra Güney Kıbrıs’ta 8 kez genel klasman birincisi olan pilot Andreas Peradikos da yer alacak

 

Necmi Belge

 

2’nci Fikri Macila Sprint Rallisi start alıyor. Yarışta Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonu Ömer Yıldız ile Güney Kıbrıs şampiyonu Andreas Peradikos da yarışacak. Bundan iki yıl önce vefat eden Fikri Macila anısında bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Sprint Rallisi Cumartesi günü start alacak.

Konu ile ilgili olarak dün Opel Plaza’da bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında merhum Fikri Macila’nın oğlu Hasan Macila, torunu Fikri Macila, KKTOK başkanı Zeki Topçu ile bu yarışta yer alacak olan Güney Kıbrıs Genel Klasman şampiyonu Andreas Peradikos ve Kuzey Kıbrıs Şampiyonu Ömer Yıldız yer aldı.

 

PROGRAM

Toplantıda sırası ile konuşan Hasan Macila, KKTOK başkanı Zeki Topçu ve Peratitkos, yarış hakkındaki düşüncelerini dile getirdiler. Açıklanan programa göre ralli Cumartesi saat 14.00’te Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Toros Center’den vereceği start ile başlayacak. Daha sonra 14.30’da Lavinium 1 ters etabı koşulacak. Bu etabın ardından 15.30’da Lavinium 2 ters etabının startı verilecek. Bu arada 8 yıl sonra ilk kez Dikmen güzergahında asvalt ters atlama etkinliği yapılacak. Yarış 17.45’te Lefkoşa Otobüs Terminali’nde düzenlenecek seyirci etabı ile sona erecek. Rallinin derecelendirilmesi yapılırken, seyirci etabı farklı olarak değerlendirilecek ve ayrı kupa verilecek. Ödül töreni ise akşam saat 19.00’da Salomonje’de düzenlenecek etkinlikle gerçekleştirilecek.

 

GÜNEY ŞAMPİYONU YER ALACAK

Güney Kıbrıs’ta 8 kez genel klasman birincisi olan ve bu yarışta yer alacak Güney Kıbrıs şampiyonu Andreas Peradikos, kendisine sorulan soru üzerine böyle bir yarışta yer almaktan çekinmediğini, iki toplumun arasındaki barış ve diyaloga yardım düşüncesinde olduğunu, kendisine Güney’den baskı gelmesi halinde bile bu yarışta yer alacağını söyledi. Bu yarışta ayrıca ilk defa Mitsubishi Evo 10 marka araç Mehmet Kamiloğlu’nun pilotluğunda yer alacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler