1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAÇ KAVGASI YARGIYA TAŞINDI
MAÇ KAVGASI YARGIYA TAŞINDI

MAÇ KAVGASI YARGIYA TAŞINDI

Geçtiğimiz hafta sonu Vadili ve Turunçlu futbol maçında çıkan kavgada Seyfi Demir’in burnunu kırdığı iddiasıyla Turunçlu Spor Kulübü eski Başkanı Çetin Sadeli tutuklandı.

A+A-

 

 

Geçtiğimiz hafta sonu Vadili ve Turunçlu futbol maçında çıkan kavgada Seyfi Demir’in burnunu kırdığı iddiasıyla Turunçlu Spor Kulübü eski Başkanı Çetin Sadeli tutuklandı.

Mahkemede Vadili Spor Kulüp Başkanı Erhan Kaya ile aralarında zıtlaşma olduğunu, kavga bittikten sonra olay yerine gittiğini iddia eden Çetin Sadeli, bu suçu işlemediğini iftiraya kurban gittiğini ileri sürdü.

Olaydan bir gün sonra şikayet üzerine tutuklanan Çetin Sadeli dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın mahkemede hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Hasan Selvili’yi mahkemeye tanık olarak dinletti. Selvili, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı.

 

ARAŞTIRILIYOR

Polis memuru, zanlının 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarıyla ilgili olarak zanlı Çetin Sadeli’nin tutuklandığını söyledi. Lefkoşa’da ikamet eden zanlının Turunçlu Vadili maçında çıkan olaylar esnasında Seyfi Demir’e diziyle vurmak suretiyle vahim zarar yapıldığını belirten Hasan Selvili, zanlının 24 Ekim 2011 tarihinde tespit edildiğini aktardı.

Zanlının suçu başkasının yardımıyla yaptığının düşünüldüğünü kaydeden Selvili, olaya 30- 40 kişinin karıştığını 10’a yakın ifade alınacağını belirtti.

Polis memuru, müşteki Seyfi Demir’in burnunun kırıldığını ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirterek tahkikatın devam ettiğini dolayısıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

 

İFTİRA ATILDI İDDİASI

Polis memurunun talebi üzerine, zanlı avukatı tutukluluk süresine itiraz etti. Polis memurunu sorgulayan avukat, “vahim zarar” ile ilgili müvekkilinin bir bağlantısı olmadığını iddia etti.

Mahkemede Vadili Spor Kulübü Başkanı Erhan Kaya ile aralarında zıtlaşma olduğunu, kavga bittikten sonra olay yerine gittiğini iddia eden Çetin Sadeli de bu suçu işlemediğini iftiraya kurban gittiğini ileri sürdü.

 

İKİ GÜN TUTUKLULUK

Kıdemli Yargıç Ulutekin, her iki tarafın şahadetini dikkate alarak insanların boşuna hücrede tutulmasının doğru olmadığını dolayısıyla polisin araştırmasını tamamlaması için zanlının iki gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler