1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MAAŞLAR YENİDEN DÜZENLENSİN'
MAAŞLAR YENİDEN DÜZENLENSİN

'MAAŞLAR YENİDEN DÜZENLENSİN'

Memur-Sen, kamu çalışanlarının maaşları ve asgari ücretin yeniden düzenlenmesini talep etti

A+A-

 

 

Memur-Sen, kamu çalışanlarının maaşları ve asgari ücretin yeniden düzenlenmesini talep etti. Memur-Sen Genel Başkanı Çelebi IIık’ın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

“Son aylarda döviz kurlarında meydana gelen artışlar ve hükümetin vergilere,harçlara,elektriğe,akaryakıta ve tüp gaza yaptığı zamlarla halkımızın ve çalışanımızın alım gücü eşel mobilin de ortadan kaldırılmasıyla %35-40 oranında gerilemiştir.

     Dövizle borçlanan insanlarımızın çok zor günler yaşadığı bu aylarda hükümetin ivedilikle tedbir alması gerekmektedir.Gerekli tedbirin alınmaması durumunda ülkemizde yeni döviz zedelerin yaratılması kaçınılmaz olacak ve insanımız bir o kadar daha kaos ortamına sürüklenecektir.

     Yasa gereği yılda iki kez belirlenmesi gereken asgari ücretin dövizdeki artış ve hükümetin yaptığı zamlarla çok komik bir durumda olması asgari ücretle geçinen insanımızı da derinden etkilemektedir.

     Bütün bunlardan dolayı Memur-Sen olarak hükümetimizden beklentimiz 2012 yılının bu ilk aylarında kamu çalışanlarının maaşlarında oluşan kayıpları gidermesi ve asgari ücreti günün koşullarına göre yeniden düzenlemesidir.” 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler