1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞLAR ÖDENMEDİ, ÇALIŞAN İŞ BIRAKTI
MAAŞLAR ÖDENMEDİ, ÇALIŞAN İŞ BIRAKTI

MAAŞLAR ÖDENMEDİ, ÇALIŞAN İŞ BIRAKTI

LEFKOŞA YİNE ÇÖPLÜK Lefkoşa Türk Belediyesi yönetimi ve belediye çalışanları arasındaki sıkıntılar devam ediyor. Üçüncü aya girilmiş olmasına rağmen, çalışanların maaşlarının halen ödenmemesi ve bunun yanında sosyal hakların ise yıllardır yatırılmamas

A+A-

 

LEFKOŞA YİNE ÇÖPLÜK

 

Lefkoşa Türk Belediyesi yönetimi ve belediye çalışanları arasındaki sıkıntılar devam ediyor. Üçüncü aya girilmiş olmasına rağmen, çalışanların maaşlarının halen ödenmemesi ve bunun yanında sosyal hakların ise yıllardır yatırılmaması çalışanı pes ettirdi.

Yıllardır yatırılmayan sosyal yatırımların ardından, üç aydır maaşlarını da alamayan Lefkoşa Türk Belediyesi sanayi bölgesi çalışanları dün, sendikadan bağımsız bir şekilde çalışmama kararı aldı. Sabah mesai saati ile birlikte iş bırakan çalışanlar, uğruna mücadele ettikleri bütün haklar verilmediği sürece ise çalışmama haklarını kullanmaya devam edeceklerinin ve artık hiçbir kurumun sözüne güvenlerinin kalmadığının altını çizdi.

Sendika ise iş bırakma eylemini selamladı, destek verdi. Öte yandan akşam saatlerinde toplanan Belediye Emekçileri Sendikası, belediyede bugünden itibaren iş bırakma eylemi, sorunların çözüm bulmaması durumunda 9 mayıs tarihinden itibaren yeniden süresiz grev başlatacaklarını açıkladı.

 

İSTİFA ETSİNLER…

BES Başkanı Savaş Bozat KANAL SİM’e yaptığı açıklamada: “Ya bu sorunu çözsünler ya da Başkan da Başbakan da istifa etsin” dedi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 877 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler