1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞLAR ÖDENMEDİ
MAAŞLAR ÖDENMEDİ

MAAŞLAR ÖDENMEDİ

KÜÇÜK: ÖDEME YARIN Başbakan İrsen Küçük, LTB çalışanlarının ödemelerinin gerçekleşebilmesi yönündeki tüm hazırlıkların tamamlanmış olduğunu, ödemelerin yarın sabah aile yardımları dahil iki tam maaş olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. --------

A+A-

 

KÜÇÜK: ÖDEME YARIN

 

Başbakan İrsen Küçük, LTB çalışanlarının ödemelerinin gerçekleşebilmesi yönündeki tüm hazırlıkların tamamlanmış olduğunu, ödemelerin yarın sabah aile yardımları dahil iki tam maaş olarak gerçekleştirileceğini açıkladı.

 


Lefkoşa Belediyesi çalışanları ÖDENMEDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının bugün ödenmesi beklenen mart ve nisan maaşları, saat 15.00 itibarıyla ödenemedi.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat’tan alınan bilgiye göre, çalışanların bekleyişi boşa çıktı.

Hükümetin söz verdiği gibi hem mart, hem de nisan maaşlarının birlikte ödenmesinde ısrarlı olduklarını söyleyen Bozat, Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy’un kendileriyle görüştüğünü ve bir aylık maaşın ödenebileceğini söylediğini ancak bunu kabul etmediklerini anlattı.

Bozat, “Yarın iki maaş da ödenecekmiş. Bugün için de öyle demişlerdi. Güvenimiz tamamen bitti. Hepsi istifa etsin. Belediye Başkanı da, Başbakan da, kabine de, meclis de…” ifadelerini kullandı.

 

 

 


 

SAAT 12: ÖDEME YOK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanları nisan ve mayıs maaşlarını almak umuduyla bekleyişleri sürüyor. Belediye Emekçileri Sendikası (BES), her iki maaşın da ödenmesinde ısrarlı olduklarını açıkladı.

Belediyenin maliye bölümünde ödemelerin yapılabilmesi için çalışmalar sürüyor. Bir grup çalışan, belediye binası önünde ve içinde beklerken, hem binada, hem de çevrede kirlilik dikkat çekiyor. Belediye binası önünden araçlarıyla geçen vatandaşlardan bazıları kornalarıyla belediye emekçilerine destek belirtiyor.

BES Başkanı Savaş Bozat, “Biz iki maaşın da bugün ödenmesinde ısrarlıyız. Çaresini bulsunlar ödesinler, bizler de bu yapılana kadar sokaktayız” dedi.

Bozat, hükümetin defalardır söz verdiğini ama sözünü tutmadığını belirterek, ödemenin yapılmaması halinde ne yapacaklarını da değerlendireceklerini söyledi.

Saat 12.00 itibarıyla belediyede henüz ödeme yapılmazken Başbakan İrsen Küçük Meclis’teki konuşmasında çalışanlara 2 maaşın ödenmesi için çalışmaları sürdürdüklerini; bir aylık maaşların ödemesi için 1 milyon 200 bin TL’yi yatırdıklarını, ikinci ayın maaşlarının ödenmesi için de 2 milyon 160 TL’nin hazırladığını ifade etti.

Küçük, kaynağın devlet bütçesi içerisinde kalarak Lefkoşa Belediyesi’nin ödenekleri arasından sağlandığını da ekledi.

 


Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) çalışanların mart ve nisan maaşlarının bugün ödenmesi bekleniyor. Belediye Emekçileri Sendikası’nda (BES) örgütlü çalışanlar, iş yavaşlatma eylemini sürdürürken, maaşların ödenmesiyle bazı hizmetlerin hızlanması da bekleniyor.

BES Başkanı Savaş Bozat’tan alınan bilgiye göre, saat 10.00 itibarıyla henüz ödeme başlamadı.

Bozat, bu konuda da belirsizlik olduğunu ve kimi muhatap alacaklarını bilmediklerini söyledi. Maaşların ödenmesiyle temizlik, kanalizasyon ve ilaçlama işlerinin hızlanacağını, çalışanların işbaşı yapacağını kaydeden Bozat, köklü çözüm gelene dek bir yandan da iş yavaşlatma eyleminin süreceğini yineledi.

Maliye Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, LTB personelinin ödenebilmesi için bakanlıktan geçen hafta verilen 1 milyon 280 bin TL’nin ardından bugün de aynı miktarda bir para belediyeye aktarılacak.

Öte yandan Lefkoşa’da, cuma günü kaymakamlık koordinasyonunda başlayan temizlik çalışmaları bugün de sürüyor

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler