1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞLAR ÖDENDİ, SIRA DENETİMDE
MAAŞLAR ÖDENDİ, SIRA DENETİMDE

MAAŞLAR ÖDENDİ, SIRA DENETİMDE

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı’nın yetkilerini elinde bulunduran Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, LTB’deki hedeflerinin; herkesin işini yapmasını sağlamak olduğunu, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi halinde de belediyede

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı’nın yetkilerini elinde bulunduran Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, LTB’deki hedeflerinin; herkesin işini yapmasını sağlamak olduğunu, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi halinde de belediyede bir daha bu tip olayların yaşanmayacağını belirterek, “Temennimiz; bundan sonra maaşlarla ilgili eylem yapılmamasıdır” dedi.

Dana, çalışanların bugün 2 aylık maaşlarının ödenmeye başlandığını, bir aylığın banka kanalıyla diğer aylığın ise çek yoluyla ödendiğini ifade ederek, kimsenin ekmek parasına dokunulmayacağını, ancak belediyede artık kimsenin çalışmadan para kazanamayacağını, kadrolu, sözleşmeli ve işten durdurma kağıdı verilen tüm personelin detaylı bir şekilde değerlendirileceğini kaydetti.

LTB’de artık yeni sayfaların açıldığını, cuma gününden itibaren disiplin içerisinde denetimlerin yapılacağını, tüm çalışanların 08.00’de işbaşı yapması gerektiğini, 08.05’te işe gelenlere işbaşı yaptırılmayacağını ifade eden Dana, LTB’nin radikal kararlarla ve yeni tüzüklerle yeniden yapılandırılacağını belirterek, Lefkoşa halkına en iyi hizmetin rutin bir şekilde verileceğini dile getirdi.

Kemal Dana, belediyenin tüm ödemelerinin durdurulduğunu, ihale dosyalarının incelemeye alındığını, belediye araçlarının kullanımının yasaklandığını ifade ederek, sendika ile de iyi bir işbirliği içerisinde olduklarını ve LTB’de herkesin görevini yapması halinde bir daha sorun yaşanmayacağına inanç belirtti.

Bakanlar Kurulu tarafından LTB’de yetkilendirilen Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, bugün LTB’de basın toplantısı düzenleyerek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

“24 SAAT KATIKSIZ ÇALIŞIYORUZ”

Bakanlar Kurulu tarafından belediye meclis üyeliğine atanan yetkililerin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Dana, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun direktifiyle yoğun bir şekilde, 24 saat katıksız çalıştıklarını belirtti.

Dana, bu çalışmalar kapsamında bugün ilk olarak çalışanların maaşlarının hükümet desteğiyle ödendiğini, ilk maaşların banka, ikinci maaşların ise çek yoluyla verildiğini kaydetti.

Banka kanalıyla yapılan ödemelerin saat 11.00 gibi verildiğini, çeklerin ise şube sorumlularına verildiğini ifade eden Dana, işe gelmeyenlere ise hiçbir şekilde ödeme yapılmadığını ve yapılmayacağını vurguladı.

“İŞE GELMEYENLERİN ÇEKLERİNE EL KOYDUK”

Dana, işe gelmeyenlerin tespit edildiğini ve çeklerine el konulduğunu ifade ederek, bu konuda gerekli disiplin ve soruşturma çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

Çalışmayan kimseye fazladan ödeme yapılmayacağını, söz konusu çalışmaların da sendika ile işbirliğinde yapıldığını ifade eden Dana, işten durdurma kağıdı alan çalışanların ise 6 haftalık bir süresi bulunduğunu, bu sürede dosyalarının inceleneceğini söyledi.

“TÜM PERSONEL DEĞERLENDİRİLECEK”

Bunun yanı sıra tüm kadrolu ve sözleşmeli personelin de değerlendirileceğini, işe gelmeyenlerin tespit edileceğini ve gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Dana, belediyede yeniden yapılandırmanın şart olduğunu kaydetti.

Dana, çalışan kimsenin ekmeğini kesme gibi bir durumları olmadığını, ancak çalışmadan da kimsenin para kazanamayacağını ifade ederek, belediye araçlarının da artık kimsenin ihtiyacını karşılamak için kullanamayacağını söyledi.

Belediyede tüm çalışmaların şeffaf bir şekilde yapılacağını, ancak belediye çalışanlarına da büyük görevler düştüğünü ifade eden Dana, “Temennimiz; bundan sonra maaşlarla ilgili eylem yapılmamasıdır. Herkesin işinin başına 08.00’de gelip 15.30’a kadar azami bir şekilde çalışmasıdır” dedi.

Dana, belediyede çalışanların yatırımları, ihaleler, araçların bakımları, araç ve personel sayısı gibi tüm çalışmaların da yapılacağını ifade ederek, Lefkoşa halkının bu hafta başından itibaren hak ettiği hizmeti rutin bir şekilde alacağını vurguladı.

LEFKOŞA HALKINA ÖZÜR...

Dana, Lefkoşa halkından LTB çalışanları ve yetkililer adına özür dileyerek, “Artık LTB’de yeni sayfalar açıldı” dedi.

“HERKES ÜSTÜNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRSİN”

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, vatandaşların ve esnafın da belediyeye karşı yükümlülüklerini yerine getirmesini isteyerek, inşaat izinleri, işyeri ruhsatları, vergi ve diğer işlemlerle ilgili belediyeye borcu bulunanların borçlarını ödemesi gerektiğini kaydetti.

Dana, bu konularda gerekli denetlemelerin yapılacağını ve eksiği bulunanlara gerekli bildirimlerin yapılacağını ve belli bir süre tanınacağını ifade etti.

Çöp toplama ve temizlik işlemlerinin hızla yapılacağını ve cumartesine kadar işlerin rutin haline geleceğini ifade eden Dana, çalışmalara bazı belediyelerin de destek verdiğini, gerekli ilaçlamaların ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını ifade etti.

Hedeflerinin; bundan böyle maaş tartışmasını sonlandırmak olduğunu ifade eden Dana, herkesin üzerine düşen görevi yapması halinde bir daha maaş sorunun yaşanmayacağına inanç belirtti.

Kendilerinin üzerine düşen görevi yerine getireceklerini belirten Dana, çalışanların da azami bir şekilde üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler