1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞ KRİZİ, TEHDİT, ARBEDE!
MAAŞ KRİZİ, TEHDİT, ARBEDE!

MAAŞ KRİZİ, TEHDİT, ARBEDE!

Belediye Başkanı’ndan belediyedeki müdürlere mektup: “Grev yapanları tespit edin, işten atacağım” HÂLÂ MAAŞ YOK… Mali sorunlarla boğuşan ve milyonlarca liralık borcu ile gündemde olan Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının maaş isya

A+A-

 

 

 

 

Belediye Başkanı’ndan belediyedeki müdürlere mektup: “Grev yapanları tespit edin, işten atacağım”

 

HÂLÂ MAAŞ YOK… Mali sorunlarla boğuşan ve milyonlarca liralık borcu ile gündemde olan Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının maaş isyanı büyüyor. Şubat ayının ortalarına geldiğimiz bu günlerde hâlâ Ocak maaşlarını almayan çalışanlar dün yine grevdeydi.

 

GREVDE ARBEDE…  Belediye Emekçileri Sendikası’nda (BES) örgütlü olan çalışanların dün Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki belediye birimlerinde yaptığı uyarı grevi sırasında gergin anlar da yaşandı. Grevci çalışanların ateş yakması üzerinde bölgeye gelen polis ve itfaiye ateşi söndürdü. Ateşe müdahale sırasında çalışanlar ile polis arasında kısa süreli arbede de yaşandı.

 

İŞTEN ATARIM TEHDİDİ… Öte yandan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları dün belediyedeki Müdür, Müdür Muavinleri ve Şube Amirlerine bir yazı gönderdi.  Bulutoğluları yazısında “grev yapan çalışanların tespit edilerek işten durdurulacağını” emretti.

 

İŞTE MEKTUP… BES Başkanı Bozat tarafından “tehdit” olarak yorumlanan bu mektubu YENİDÜZEN de ele geçirdi.  Söz konusu mektupta “Gelinen bu aşamada personel azaltma yönüne gidilecektir. Bu yönde gerekli titizlik ve hassasiyeti göstermeyip; Mesnetsiz mazeretlerle ve keyfi grev kararlarıyla işe gelmeyen, iş başı yapmayanlar hakkında derhal disiplin soruşturması açılacak ve işten atılma dâhil her türlü ceza verilecektir” yazıyor.

 

 

 

Levent Özdağ’ın haberi, tüm ayrıntılarıyla bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1221 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler