1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞ KIYAĞI
MAAŞ KIYAĞI

MAAŞ KIYAĞI

19 Temmuz’da TC Başbakanı Erdoğan’ı protesto eden eylemcilere saldırması ve polisi darp etmesi, Baraka Kültür Merkezi önüne giderek “O…. Çocukları” pankartını açması ile gündeme gelen “Genç Mücahitler” isimli aşır

A+A-

 

 

 

19 Temmuz’da TC Başbakanı Erdoğan’ı protesto eden eylemcilere saldırması ve polisi darp etmesi, Baraka Kültür Merkezi önüne giderek “O…. Çocukları” pankartını açması ile gündeme gelen “Genç Mücahitler” isimli aşırı milliyetçi örgütün lideri Hasan Kurumanastırlı UBP hükümeti tarafından maaşa bağlanıyor. Kurumanastırlı’nın Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından “özürlü maaşı” alması için çalışma başlatıldı.

YENİDÜZEN’in ele geçirdiği resmi belgeler Hasan Kurumanastırlı’ya Kasım ayı başından itibaren özürlü maaşı bağlanacağını kanıtlıyor.

Aşırı milliyetçi tutumu ve Kıbrıslı Türk ilericilere karşı sert tavırları ile bilinen Hasan Kurumanastırlı’ya devlet maaşı bağlanması konusunda Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol’un resmi çalışmasında sona gelindi.

Çalışamayacak durumda olan özürlülere verilen ve 800 TL civarında olan bu maaşın Hasan Kurumanastırlı’ya neden verileceği bilinmiyor.

Kurumanastırlı’nın 2010 yılına kadar Sosyal Sigortalar Dairesi’nde kaydı olduğu ve aktif çalıştığı belirtiyor. Yıllardır çalışan bir kişiye “özrü var” bahanesi ile maaş bağlanması kafalarda soru işaretlerine neden olurken Kurumanastırlı’nın Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi ile “iyi diyaloğu” olduğu kaydediliyor. Bu arada, Kurumanastırlı’nın çeşitli bar ve diskolarda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı biliniyor.

 

Radikal eylemlerin tanınmış ismi, aşırı milliyetçi Hasan Kurumanastırlı'ya "özürlü maaşı" bağlanmak isteniyor. Bugün BELGELERİ ile ayrıntılar YENİDÜZEN'de…

 

 

 

 

Bu haber toplam 3778 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler