1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAAŞ KAYIPLARINA TEPKİ
MAAŞ KAYIPLARINA TEPKİ

MAAŞ KAYIPLARINA TEPKİ

Türk-Sen, hükümetin derhal seçim öncesi verdiğini ileri sürdüğü yazılı taahhütlere de uygun olarak (HP) eşel mobili her iki ayda bir uygulamaya koyarak çalışanların ve halkın alım gücünü korumak zorunda olduğunu kaydetti. Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıç

A+A-


Türk-Sen, hükümetin derhal seçim öncesi verdiğini ileri sürdüğü yazılı taahhütlere de uygun olarak (HP) eşel mobili her iki ayda bir uygulamaya koyarak çalışanların ve halkın alım gücünü korumak zorunda olduğunu kaydetti.

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, yaptığı açıklamada, son günlerde dövizin aşırı yükselmesi nedeniyle gerek çalışanların gerek ise halkın alım gücünün ciddi şekilde gerilediğini, özellikle de döviz borcu bulunanların daha da sıkıntılı olduğunu belirtti.

Bıçaklı, çalışanların ve halkın alım gücü hergün gerilerken hükümetin, başta akaryakıt gibi temel maddelere, hergün zam yaparak ve eşel mobil uygulamasını bir buçuk yıl ortadan kaldırarak çalışanları ve halkı yaşam zorluğuna soktuğunu ileri sürdü.

“Bu tedbirleri bile alamayarak halkının alım gücünü yaşam seviyesini koruma becerisini göstermeyen bir hükümetin yapacağı tek şey istifa etmek olur” iddiasında bulunan Bıçaklı, Türk –Sen’in bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanların ve halkın her türlü hakkını korumak ve geliştirmek için gerekli yasal mücadelesini sürdüreceğini ifade etti.

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler