1. HABERLER

  2. SPOR

  3. LTTFF’den Eroğlu’na ziyaret
LTTFF’den Eroğlu’na ziyaret

LTTFF’den Eroğlu’na ziyaret

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Cemal Soyer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Cemal Soyer ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy da yer aldı.
Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Cemal Soyer, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na Londra’dan sevgi ve saygı getirdiğini belirterek, vatanlarında bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.
Soyer, yıllardır Londra’da yaşamalarına rağmen kalplerinin ve akıllarının vatanlarında olduğunu, vatan sevgilerinin hiç eksilmediğini, eksilmeyeceğini söyledi.
Londra Türk Karması’nın geçtiğimiz gün yaptığı karşılaşmayı anımsatan Soyer, ziyaret ve temaslarının esas amacının, gençleri ve toplumları bir araya getirmek olduğunu kaydetti.
Bu tür temas ve karşılaşmaların devamını dileyen Soyer, kendilerine ev sahipliği yapan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na, devlet ve hükümet yetkililerine teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun çalışmalarından ve Londra Türk Karması ile yapılan maçların gelenek haline getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Londra’daki gençleri bir federasyon çatısı altında toplamanın önemine değinen Eroğlu, gençlerin sporla uğraşmasının onları kötü alışkanlıklardan da uzak tutuğunu söyledi.
Londra Türk Karması’nın KKTC’ye gelmesi, buradaki takımların Londra’ya gitmesinin iki toplumun dostluğunu pekiştirdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Eroğlu, Londra’da yaşayan Türklerin birlik beraberlik içinde olmasının önemine de değindi.

Bu haber toplam 609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler