1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB'DE YİNE KRİZ
LTBDE YİNE KRİZ

LTB'DE YİNE KRİZ

Lefkoşa Belediyesi CTP’li Meclis Üyeleri, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na tepki gösterdi. “NE DURUMDA OLDUĞUNU, NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI BİLMİYOR!” Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın, CTP&

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediyesi CTP’li Meclis Üyeleri, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na tepki gösterdi.

 

“NE DURUMDA OLDUĞUNU, NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI BİLMİYOR!”

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın, CTP’li 3 belediye meclis üyesini, meclisten atmak gündemli toplantı çağrısında bulunmasına, CTP’li Meclis üyeleri, “Bizler, yasadışı borçlanmaların önünü açacak toplantılara katılarak Lefkoşa’nın geleceğinin daha fazla çalınmasına izin vermeyeceğiz” diyerek tepki gösterdi

 

Lefkoşa Belediyesi CTP’li Meclis üyeleri, “Bulutoğluları hala ortaya çıkıp yasadışı ve Lefkoşa’nın geleceğini karartacak borçlanmalar için belediye meclisini toplamaya çalışmakta, gelmeyenleri atmaya çalışmaktadır” diyerek Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na tepki gösterdi.

Bulutoğluları’nın CTP-BG’li 3 Belediye Meclis üyesini meclisten atmak gündemli toplantı çağrısı yapması üzerine CTP’li meclis üyeleri, “Bunu yapmaya çalışan çağdışı anlayışı bilmelidir ki bizleri bölemeyecek tersine kenetlenmemizi sağlayacaktır” dedi.

“Bizler, yasadışı borçlanmaların önünü açacak toplantılara katılarak Lefkoşa’nın geleceğinin daha fazla çalınmasına izin vermeyeceğiz” diye vurgulanırken, “Böyle bir çağdışı zihniyet bizi görevden alırsa da, bu anlayışa karşı durduğumuz için bu bizlere birer onur kaynağı olacaktır” denildi.

CTP’li Meclis üyeleri, “Sorumlular hesap verip Lefkoşa’nın önü açılana kadar, Lefkoşa için, Lefkoşa belediye sınırlarındaki herkes için, yerel yönetimlerdeki böylesi çağdışı anlayışların ortadan kalkması için, demokrasi ve adalet için hukuğa uygun, çağdaş, dürüst ve onurlu duruşumuz devam edecektir” ifadesinde bulundu.

 

“SUÇLARI ORTADA…”

CTP’li Meclis üyeleri yayınladıkları bildiride, “Lefkoşa Türk Belediyesi’ni iflasa ve kaosa sürükleyen ve çalışanları maaş alamaz hale getiren  Cemal Bulutoğulları ve onu destekleyenler, sayıştay raporundaki rapor ve suçlamaların hala daha farkında değildirler veya değilmiş gibi yapıp halkı bir kez daha kandırabileceklerini  sanmaktadırlar” dedi.

“Sayıştay raporu, Belediye Başkanı’nın Belediye Meclisi kararı olmadan bir bankadan 1.000.000 TL  borçlandığını, ayrıca ileriye dönük çek yazma hakkı olmadığı halde 36 tane ileriye dönük çek yazarak suç işlediğini ortaya koymuştur” diyen Meclis üyeleri, “Bir finans kuruluşundan piyasanın çok üzerinde fahiş faiz oranlarında borçlanarak, sonra bunu erken ödeyip aradaki faiz farkını almayarak belediyeyi büyük bir zarara uğrattığını, bunun suç olduğunu ortaya koymuştur” açıklamasında bulundu.

 

“GELMEYENLERİ ATMAYA ÇALIŞMAKTADIR”

Açıklamada şunlara da yer verildi:

“Belediye Başkanı ve onu destekleyenlerin katkısıyla, defalarca yasalara uygun olmayan borçlanmalar yaptığını ve bütün yasal borçlanma limitlerini aşıp suç işlediğini ortaya koymuştur. Savcılık ise bu raporları değerlendirmiş, suç unsuru olduğunu belirleyip mali polisi devreye sokmuştur.  Bu yasadışı ve yasalara uygun olmayan ve suç unsuru olarak nitelenen uygulamaların hesabı verilmemiştir. Belediye zarara sokularak yapılan işlemler sonrası paraların nerelere gittiği açıklanmamış, açıklanamamıştır. Daha hesap sorulacak pek çok konu vardır. Mali polis, kanalizasyon ve asfaltlama işlerini araştırdıkça yapılan yanlışlıklar ortaya çıkacaktır. Surlariçi temizlik ve ilaçlama konularındaki uygulamalardan belediyeye verilen zararlar görülecektir. Belediye meclisinin olurunu almadan yapılıp, sonra baskıyla UBP’li belediye meclis üyelerinden onaylattırılan çeşitli konular vardır. Bunların da hesabı verilmelidir. Bütün bu veriler ortadayken, savcılık ve mali polis devredeyken, belediye bir suç mahalli haline gelmişken, artık yasal hiçbir borçlanma zemini kalmamışken,  Cemal Bulutoğulları hala ortaya çıkıp yasadışı ve Lefkoşa’nın geleceğini karartacak borçlanmalar için belediye meclisini toplamaya çalışmakta, gelmeyenleri atmaya çalışmaktadır.”

 

“İSTİFA ETSİN LEFKOŞA’NIN ÖNÜ AÇILSIN”

“CTP-BG’li Belediye Meclis üyeleri bu konuları, suç ve yasadışılıkları çok önceden dile getirmiş ancak dinletememiştik” denilen açıklamada, “Şimdi her şey ortadadır ve bizler de Hukuk Dairesi’ne bu yasadışılıklarla ilgili suç duyurusunda bulunduk.  Bu çıkmazdan kurtulmanın tek ama tek yolu Cemal Bulutoğullarının istifa edip Lefkoşa’nın önünü açmasıdır. Başka çıkış yolu yoktur. Bu gerçekleşmeden ve yeni bir güven ortamı yaratılmadan bu sorunların çözülme  imkanı yoktur” vurgusu yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler