1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LTB'DE TEDBİR KAÇINILMAZ'
LTBDE TEDBİR KAÇINILMAZ

'LTB'DE TEDBİR KAÇINILMAZ'

KÜÇÜK: “BELEDİYEDE 250 ARABA VAR, FAZLA…” Başbakan İrsen Küçük Lefkoşa Türk Belediyesi’nde sorunun sadece bir borçlanma sorunu olmadığını ve bazı tedbirlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Başbakan İrsen Küçük, Kamu-Sen

A+A-

 

 

KÜÇÜK: “BELEDİYEDE 250 ARABA VAR, FAZLA…”

Başbakan İrsen Küçük Lefkoşa Türk Belediyesi’nde sorunun sadece bir borçlanma sorunu olmadığını ve bazı tedbirlerin alınmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Başbakan İrsen Küçük, Kamu-Sen Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, kendilerinin, mevcut hükümetin ülkedeki sıkıntılarla baş edemeyerek, erken seçime gitmesi sonrasında iktidara geldiklerine işaret ederek, çarkların yeniden dönmesi, ekonominin düzelmesi ve halkın refahı için bazı tedbirler almak durumunda kaldıklarını söyledi.
Küçük, “Bir noktaya geldiyse Lefkoşa Türk Belediyesi, bu alınan kararlarla gelmiştir” dedi.
Başbakan, belediyenin birtakım sıkıntılara girdiğini ve hükümetin taraf olmak durumunda kaldığını belirterek, yaptıkları incelemelerde olayın sadece bir borçlanma olmadığı sonucuna vardıklarını söyledi. Küçük, “Bazı tedbirlerin alınması kaçınılmazdır. 40’dan fazla sözleşmeli personel çalıştırma hakkına sahip değildir bir belediye. Bugün devlette bile sözleşmeli personel yoktur. Ayrıca 250 tane binek arabasına da ihtiyaç yoktur” şeklinde devam etti.
Küçük, mevcut borçların sürelerinin uzatılabileceğini ve bunun için de belediye meclis üyelerinin bir karar alması, Maliye’deki ilgili komiteye başvurulması ve Bakanlar Kurulu’nun onayına gelmesi gerektiğini söyledi.
Hükümet olarak buna destek vereceklerini yineleyen Küçük, belediyelerin geneline yayılan sıkıntılar bulunduğunu ve yanlışların ancak siyasi partilerin konsensüs sağlaması halinde çözümlenebileceğini belirtti.
Küçük, “Böyle bir kararı belediye meclisi alamıyor. Çünkü belediye meclisinde her partiden üye var. Bu kararın alınması, sadece UBP’li belediye meclis üyelerine bırakılması çok yanlış” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler