1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB’DE KRİZİ BEKLEMEDE
LTB’DE KRİZİ BEKLEMEDE

LTB’DE KRİZİ BEKLEMEDE

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, mali zorluklar yaşayan belediyede yeniden yapılanma çalışmalarının başlaması için belediye meclisinin toplanması gerektiğini kaydederek, üyelerle bugün tek tek görüşeceğini söylerken; Belediye Eme

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, mali zorluklar yaşayan belediyede yeniden yapılanma çalışmalarının başlaması için belediye meclisinin toplanması gerektiğini kaydederek, üyelerle bugün tek tek görüşeceğini söylerken; Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, maaşların ödenmesi için pazartesi gününe kadar bekleyeceklerini ve eylemlere başlayacaklarını açıkladı.

Dün LTB’deki son durumla ilgili soruları yanıtlayan Bulutoğluları, “Meclis üyeleriyle bugün tek tek görüşeceğim. Gerekirse parti başkanlarıyla da görüşeceğim. Kendimi ya anlatamadım, ya da sorumluluklarını bilmiyorlar” dedi.

Bulutoğluları, belediye yönetiminde kendisi kadar meclis üyelerinin de sorumluluğu bulunduğunu kaydederek, yeniden yapılandırma çalışmalarının süratle hayata geçmesi gerektiğini vurguladı.

Cemal Bulutoğluları, “Meclis üyelerinin toplantılara gelmesi, aksi takdirde de istifa etmeleri lazım. Yeniden yapılandırmayla ilgili kararların alınması lazım ki maaşlar ödenebilsin. Sendikayla da görüşeceğim” diye konuştu.

BOZAT: “PAZARTESİYE KADAR BEKLEYECEĞİZ”

BES Başkanı Savaş Bozat ise maaş ödemeleri için 18 Haziran Pazartesi gününe kadar bekleyeceklerini, ondan sonra eylem kararı alacaklarını belirterek, “Belediyede ne başkan var, ne idare. Buraya gönüllü gidip geliyoruz. Haftaya pazartesiyi bekliyoruz. Ondan sonra yapacağımızı yaparız” ifadelerini kullandı.

LTB’de 22 meclis üyesinin yarıdan fazlası toplantı çağrılarına katılmadığı için uzun süreden beri toplantı yapılamıyor. Geçtiğimiz hafta 11 meclis üyesi bir mektupla Başkan Bulutoğluları’nı istifaya davet etmişti.

Çalışanların örgütlü olduğu BES, geçtiğimiz ay ve öncesinde eylem ve grevlerle maaş ödemelerinin gecikmesini, sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarının yapılmamasını protesto etmiş; başkent Lefkoşa haftalarca çöp yığınları arasında kalmıştı.

LTB çalışanlarının mart ve nisan maaşları eylemlerin ardından gecikmeli ödenirken, mayıs maaşları halen ödenmedi

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler