1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB'DE KRİZ BÜYÜYOR
LTBDE KRİZ BÜYÜYOR

LTB'DE KRİZ BÜYÜYOR

Bulutoğluları, belediye meclis toplantılarına katılmayan 11 belediye meclis üyesine rest çekmeye hazırlanıyor; ‘İHRAÇ EDECEĞİM’ Lefkoşa Belediyesi’nde işler kızıştı, Başkan Cemal Bulutoğluları’nın istifasını isteyen 11 Belediye

A+A-

 

 

Bulutoğluları, belediye meclis toplantılarına katılmayan 11 belediye meclis üyesine rest çekmeye hazırlanıyor;

 ‘İHRAÇ EDECEĞİM’

 

Lefkoşa Belediyesi’nde işler kızıştı, Başkan Cemal Bulutoğluları’nın istifasını isteyen 11 Belediye Meclisi’nin belediye meclisinden ihraç edilmesi için Pazartesi günü ‘ihraç kararı’ gündemli Meclis toplantısı yapılıyor.

Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, “Uzun süredir toplantıya gelmeyen 11 belediye meclis üyesi Pazartesi gelmezlerse haklarında yasal mevzuat neyse onu uygulayacağım” dedi.

Bulutoğluları, “İhraç kararı alınacak mı?” yönündeki soruya karşılık, “Gelmezlerse yapacağım” yanıtını da verdi.

 

ERÜLKÜ: BELEDİYEYİ BEN BATIRDIM YA, HERKES KURTULACAK!..

İhraç gündemli toplantıyı öğrenen UBP’li Belediye Meclis üyesi Meriç Erülkü, “Pazartesi sabah mahkemeye ara emri için başvuru yapacağımı duyurayım ki önlem alacaklarsa alsınlar” dedi.

Erülkü, “Bizi meclisten attıktan sonra maaşlar da ödenecek, tüm hizmetler aksamadan verilecek, Lefkoşa halkı da biz olmadığımız bir belediyeye para yağdıracakmış. Çalışanların tüm sosyal hakları da böylece peşin olarak sosyal sigortalara ve ihtiyat sandığına yatırılacak. Belediyeyi ben batırdım ya, herkes kurtulacak” sözleriyle tepkisini ifade etti.

 

PAZARTESİ ÇALIŞANLAR ÖDENEBİLECEK Mİ?

Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, 11 Haziran’da çalışanları ödeyeceğini de belirtmişti. Ancak maaş ödemelerinin yapılıp yapılmayacağı henüz bir netlik kazanmadı.

Şimdi gözler Pazartesi hem maaşların ödenip ödenmeyeceğine hem de belediye meclisinin toplanıp ihraç kararı alıp almayacağına çevrildi.

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler