1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB'DE İŞBAŞI
LTBDE İŞBAŞI

LTB'DE İŞBAŞI

Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı kararın ardından Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanları bu sabah işbaşı yaptı, çöpler toplanmaya başlandı. Başbakan İrsen Küçük, Bakanlar Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sonrasında basına

A+A-

 

Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı kararın ardından Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanları bu sabah işbaşı yaptı, çöpler toplanmaya başlandı.

Başbakan İrsen Küçük, Bakanlar Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada, LTB çalışanlarına Mayıs ve Haziran aylarına ait iki aylık maaşlarının yarın ödeneceğini açıklamıştı.

LTB çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat da dün yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ilgili detayları bu sabah öğrenip çalışanları bilgilendireceklerini ve büyük olasılıkla işbaşı yapacaklarını söylemişti.

 

Bakanlar Kurulu kararıyla LTB yetkilerini alan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, bugün BES ve LTB’deki şube sorumlularıyla bir toplantı gerçekleştirdiğini, gerekli işlerin görüşüldüğünü belirterek, ilk olarak 3 aydır oturan ve çalışmayan araçların bakımlarının yapılmaya başlandığını kaydetti.

Dana, araçların bakım ve onarımının yapıldığını, ihtiyaçlarının belirlendiğini ifade ederek, Lefkoşa’nın yakında tüm hizmetleri tamamen alacağını vurguladı.

Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler