1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB'DE GREV 9. GÜNÜNDE
LTBDE GREV 9. GÜNÜNDE

LTB'DE GREV 9. GÜNÜNDE

TDP, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde süresiz grevin 9. gününde olan BES çalışanlarını ziyaret ederek destek belirtti

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde süresiz grevin 9. gününde olan Belediye Emekçileri Sendikası (BES) çalışanlarını ziyaret ederek destek belirtti.

BOZAT

LTB Sarayı önüne gelip kendilerine destek belirten TDP Başkanı ve yetkililerinin ziyareti sırasında konuşan BES Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının 9 gündür süresiz grevde olduğuna işaret ederek, grev nedenlerini yineledi.

Kendilerinin ne hak etmedikleri bir şey, ne zam, ne de başka talepleri olduğunu söyleyen Bozat, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’ndan altına imza koyduğu düzenlemenin maddelerini uygulamasını istediklerini kaydetti.

Maaşlarının gününde ödenmediğini, aylardır bu sorunun devam ettiğini ifade eden Bozat, yasaya göre belediye çalışanlarının, kamu çalışanlarıyla aynı gün maaş alması gerekirken, maaşlarının gününde ödenmediğini vurguladı.

ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da, TDP’nin kurultayının yeni yapıldığını ve yeni yönetimle ilk ziyareti BES’e yaptıklarını ifade ederek, BES’e destek belirtti.

Hükümette Ulusal Birlik Partisi olduğunu, LTB Başkanın da UBP’li olduğunu, ancak Maliye Bakanı ve Belediye Başkanın niye tartıştığını, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın LTB’nin iyi yönetilemeyip, bütçesinin denkleştirilemediğini söylemesini anlayamadığını söyleyen Çakıcı, LTB’nin bütçesindeki açığın kapatılması için TC’den yardım istendiğini kaydetti.

Parti içinde bu konuda ciddi tartışmaların yaşandığını ileri süren Çakıcı, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı belediyeyi kötü yönetmekle suçladı.

Beceremeyenlerin görevden gitmesi gerektiğini vurgulayan TDP Genel Başkanı Çakıcı, hukuka aykırı hareket edenlerin tutuklanması, gerekli cezaları alması gerektiğini söyledi.

Çakıcı, ezilenin, çalışanın, mağdur olanın yanında olduklarına işaret ederek, memleketteki düzenin değişmesinin zamanının geldiğine dikkat çekti. Çakıcı, “TDP olarak sizin sesiniz olmaya geldik” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler