1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB'DE GREV
LTBDE GREV

LTB'DE GREV

Belediye Emekçiler Sendikası Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yarın bir günlük uyarı grevine gideceklerini açıkladı. Konu ile ilgili basın açıklaması şöyle: Belediye Emekçileri Sendikası olarak 15 Ekim 2011 tarihinde yapılan tarih

A+A-

 

 

Belediye Emekçiler Sendikası Başkanı Savaş Bozat,  Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yarın bir günlük uyarı grevine gideceklerini açıkladı.

 

Konu ile ilgili basın açıklaması şöyle:

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası olarak 15 Ekim 2011 tarihinde yapılan tarihi genel kurulunda Sendikasına sahip çıkan üyelerinin sorunlarının giderilmesi için çizmeleri giydik.  Giymeye karar verdiğimiz o günlerde tehditler, entrikalar yaşandı olay polise bildirildi.  Karanlık güçlerin tüm çabalarına rağmen hür irade sandıktan güvenilir isimlere görev verdi.

§  İşçi – Memur – elele geleceğimiz olarak gördüğümüz Lefkoşa Türk Belediyesi’ni birilerine peşkeş çekerek harcanan paralara dur diyebilmek için görev başındayız.

§  Personelden kesilen ve Sosyal Sigortalar Kurumuna aylardır yatırılmayan Belediye Personelinin Sosyal Sigorta primlerinin neden yatırılmadığını sormak için görevdeyiz.

§  Personelden kesilen ve Mayıs 2007’den itibaren yatırılmayan İhtiyat Sandığı primlerinin hesabını sormak için görevdeyiz.

§  Personelden kesilen ve Ocak 2007’den itibaren yatırılmayan Gelir Vergilerimizin hesabını sormak için görevdeyiz.

§  Ocak 2007’den itibaren gününde maaş alamayan üyelerimizin hesabını sormak için görevdeyiz.

§  Ödenmeyen ek mesailerin İdari iznine dönüştürüldüğünü sormak için görevdeyiz.

§  Karanlık güçlerin baskı ve tehditi altında Belediye Başkanı tarafından görevden el çektirilen ve yerlerine bu güçlerin maşası durumundaki az sayıda vasıfsız personelin derhal görevden alınıp yasalarla görev yetki ve sorumlulukları belirlenen üst kademe yöneticilerinin ve memurların derhal görevlerine iade edilmesi için görevdeyiz.

§  Lefkoşa Halkına hizmet için var olan LTB’nin karanlık güçlerden derhal el çektirilmesi için görevdeyiz.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Lefkoşa Halkının ve çalışanlarınındır. Ve bu çalışanların bugünden itibaren ne sabrı ne de tahammülü kalmıştır.  Tüm bunları Lefkoşa Halkı adına düzeltebilmek için yarın 6 Aralık 2011 saat 07.00’da itibaren 1(bir) günlük uyarı grevi ile Belediyenin Sanayi Bölgesindeki hizmetlerini durdurarak yola çıkıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler