1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LTB YOLSUZLUKLARI İLE İLGİLİ SUÇLULAR YARGIYA SEVK EDİLSİN'
LTB YOLSUZLUKLARI İLE İLGİLİ SUÇLULAR YARGIYA SEVK EDİLSİN

'LTB YOLSUZLUKLARI İLE İLGİLİ SUÇLULAR YARGIYA SEVK EDİLSİN'

Şonya, Sayıştay, hükümet ve Başsavcılığı, LTB var olduğu iddia edilen yasa dışılıkları süratle ele alıp sonuçlandırmaya, suçlu olanları da yargıya sevk etmeye çağırdı.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, Sayıştay, hükümet ve Başsavcılığı, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) var olduğu iddia edilen yasa dışılıkları süratle ele alıp sonuçlandırmaya ve hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde suçlu olanları yargıya sevk etmeye çağırdı.

Şonya, bugün yaptığı yazılı açıklamada, LTB ile ilgili olarak alınan yargı kararını; hukukun üstünlüğü ilkesinin korunması ve ancak bu şemsiye altında demokrasinin yaşatılabileceğinin işareti olarak değerlendirdi.

Süreçte yaşananlar bakımından UBP ve diğer muhalefet partilerini eleştiren Şonya, belediyelerle ilgili yasaların tam olarak çalıştırılması durumunda yaşanan sorunların en aza indirgeneceğine inanç belirtti.

Şonya, DP’nin “yapıcı muhalefet” felsefesinden hareketle diğer muhalefet partilerine yaptığı “centilmenlik anlaşması” çağrısını da hatırlattı.

 

 

 

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler