1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB PROTESTO EDİLDİ: PARKIMIZI GERİ VER!
LTB PROTESTO EDİLDİ: PARKIMIZI GERİ VER!

LTB PROTESTO EDİLDİ: PARKIMIZI GERİ VER!

Muzaffer Paşa Caddesi esnafı ve bölge halkı, geçmişte Çetinkaya Spor Kulübü tarafından antrenman sahası olarak kullanılan alanın girişine duvar örülmesinden dolayı Lefkoşa Türk Belediyesi’ni protesto etti

A+A-

 

 

Muzaffer Paşa Caddesi esnafı ve bölge halkı, geçmişte Çetinkaya Spor Kulübü tarafından antrenman sahası olarak kullanılan alanın girişine duvar örülmesinden dolayı Lefkoşa Türk Belediyesi’ni protesto etti; alanın kullanıma yeniden açılmasını talep etti.

Son dönemlerde araç park yeri ve çocuklar tarafından oyun oynamak için kullanılan alanın girişinde toplanan bölge esnafı ve sakinlerinden oluşan bir grup pankart açarak LTB’yi parkın girişini kapatmaktan dolayı protesto etti.

Grup adına konuşan Salih Öztoprak, söz konusu alanın girişinin bir yıl önce kapatılması için LTB’nin yeniden girişim yaptığını ancak bölge esnafı ve sakinlerinin tepkisi üzerine karardan geri dönüldüğünü anlattı.

Sosyal alan yaratmanın bir belediyenin asli görevlerinden biri olduğunu kaydeden Öztoprak, “Buranın çiçeklerle ağaçlarla donatılmasını isteriz. Çocuklar için oyun alanları, gençler için spor sahaları yapılmasını isteriz” dedi.

Alanın girişine 10 Mart’ta duvar çeken belediye ekibinin “Eski Eserler Dairesi restorasyon yapacak” gerekçesinde bulunduğunu kaydeden Öztoprak, yapılan araştırmada ne Eski Eserler Dairesi, ne Yüksek Anıtlar Kurulu, ne Şehir Planlama Dairesi ne de LTB yetkili organlarında böyle bir karar bulunmadığını savundu.

LTB Belediye Başkanını alana hiçbir yeşillendirme yapmamasından dolayı eleştiren Öztoprak eylemlerine devam edeceklerini ve alanın girişi önünde her gün pankart açıp imza toplayacaklarını söyledi.

LTB’yi hiçbir yetkili kurumla istişare etmeden alanın girişine duvar ördüğü gerekçesiyle mahkemeye vereceklerini ifade eden Öztoprak, alanın halkın yararına en iyi bir şekilde kullanılmasını sağlamak için hukuka başvuracaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 680 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler