1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB MECLİSİ YİNE TOPLANAMADI
LTB MECLİSİ YİNE TOPLANAMADI

LTB MECLİSİ YİNE TOPLANAMADI

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde Belediye Meclisi dün yine nisabı sağlayamadığı için toplanamadı. Belediyenin durumunu görüşmek için saat 16.00’da toplanması beklenen meclis, bazı UBP’li meclis üyeleri yanı sıra muhalefet meclis üyelerinin de

A+A-

 

 

  

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde Belediye Meclisi dün yine nisabı sağlayamadığı için toplanamadı. Belediyenin durumunu görüşmek için saat 16.00’da toplanması beklenen meclis, bazı UBP’li meclis üyeleri yanı sıra muhalefet meclis üyelerinin de katılımı sağlamadığı için toplantı yapılamadı.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve 4 UBP’li Meclis Üyesi toplantının yapılması için beklerken, CTP’li Meclis Üyeleri yapılandırma konusunu görüşmek istemediği için toplantıya katılmayarak, belediyenin dışında durum değerlendirmesi yaptı. Bu sırada birçok belediye çalışanı da toplantının yapılması için bekledi. Toplantı yapılmadığı için gerilen bazı çalışanlar, Cemal Bulutoğluları’na ve Meclis Üyelerine tepki gösterdi.

 

BULUTOĞLULARI: “YARIN TOPLANTIYA GELMEZLERSE GÖREVDEN ALACAĞIM”

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, toplantının sağlanamaması konusunda basına açıklama yaptı. Bulutoğluları, dün meclis üyeleriyle belediye binasından birlikte ayrıldıklarını ama toplantıya katılacaklarını kendisine söylediklerini belirterek, “Ben elimden geleni yaptım, iyi niyetle yaklaşmak istedim” dedi. Toplantıda yapılandırma konusunun konuşulmayacağını, bütçeyi konuşmayı düşündüklerini ancak buna rağmen muhalefet üyelerin toplantıya katılmadığını aktardı. Cemal Bulutoğluları şöyle devam etti: “Belediye çalışanlarının da halkın durumu da ortadadır. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aşağıya geldiler ama yukarı çıkmıyorlar. Ben elimden geleni yapıyorum. Boykot yapmak yanlıştır. Özellikle çalışanın parasını, halkın da hizmet beklediği günde bunun yapılması doğru değildir. Ben kötü niyetle gelmedim. Ama yarın (bugün) toplantıya gelmezlerse görevden alacağım. Bugün bunu kullanmıyorum. Demokratik uzlaşı içinde toplantıyı yapmak istedik ama olmadı. Kendileriyle konuşamaya gideceğim”

 

ORTAM GERİLDİ

Bunun üzerine Cemal Bulutoğluları, toplantı odasına girmeyen CTP’li Meclis Üyeleri ile görüşmek için yanlarına gitti. Oldukça yorgun ve bitkin görülen LTB Başkanı, gayri resmi bir toplantı yapılması için muhalefet üyeleriyle görüştü. Çalışanlarında olduğu ortamda biran gerginlik yaşandı. Çalışanlardan biri “para isteriz” diye bağırırken, CTP’li Meclis Üyesi Önol Aktolga da, Cemal Bulutoğluları’nın yüzüne doğru “Cemal başkan istifa edecek” şeklinde tepki gösterdi.

 

GAYRİ RESMİ TOPLANTI

Durumla ilgili ne yapılacağına dair çalışanlarda ayaküstü fikir üretirken, personelin yoğun baskısıyla LTB Başkanı, UBP’li ve CTP’li Meclis üyeleri gayri resmi bir toplantı yaptı. Basının alınmadığı toplantıya, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’den de iki üye katıldı.

 

BAKANLAR KURULU TOPLANTISINDAN SONUÇ ÇIKMADI

Bu arada dün LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ve BES Başkanı Savaş Bozat’ın katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısından bir sonuç çıkmadığı öğrenildi. Olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu sırasında Başbakan İrsen Küçük’ün, Lefkoşa Belediyesi’nin borçlarının yapılandırılmadan önce ihalelerin durudurulması da dahil bir dizi önlemin alınmasını önerdiği, BES’in öneriye tam destek verdiği ancak Bulutoğluları’nın karşı çıkması nedeniyle bir sonuca varılamadığı öğrenildi.  

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler