1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LTB İLE İLGİLİ KARAR OLUMLU ANCAK YETERSİZ'
LTB İLE İLGİLİ KARAR OLUMLU ANCAK YETERSİZ

'LTB İLE İLGİLİ KARAR OLUMLU ANCAK YETERSİZ'

Birleşik Kıbrıs Partisi, Anayasa Mahkemesi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili kararını “olumlu, ancak yetersiz bir gelişme” olarak değerlendirdi

A+A-Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Anayasa Mahkemesi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile ilgili kararını “olumlu, ancak yetersiz bir gelişme” olarak değerlendirerek, yapılması gerekenin Cemal Bulutoğluları ve belediye meclis üyelerine görevden el çektirip yargıya havale edilmesi olduğunu bildirdi.

BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan bugün yaptığı yazılı açıklamada, Cemal Bulutoğluları ile belediye meclis üyelerinin hiçbir şey olmamış gibi belediyeye geri dönmelerinin kabul edilemeyeceğine işaret edilerek, LTB’nin iflası ve işlenen suçların hesabının verilmesi gerektiğini kaydetti.

Korkmazhan, “Sayıştay raporlarında açıkça belirtildiği gibi yaşananların sorumluları olan Cemal Bulutoğluları, belediye meclis üyeleri ve tüm yasa dışı uygulamalara onay veren UBP hükümetinin yargı önünde hesap vermesi gerekmektedir. Bu bağlamda Savcılığı göreve davet ediyoruz. İşlenen suçlar, usulsüzlükler ve Lefkoşa halkına aylarca çektirilen işkence örtbas edilemez” dedi.

Ortada iflas etmiş bir belediye, işlenen birçok suç, usulsüzlük ve yasa dışı hükümet kararları bulunduğuna işaret eden Korkmazhan, Başbakan İrsen Küçük’ün bu gerçekler yokmuş gibi yaşananların “bir başarı hikâyesi” olarak nitelendirmesini eleştirdi.

“Sayın Küçük ya ne söylediğini bilmiyor, ya da halk ile dalga geçmeyi kendisine meslek edindi” diyen Korkmazhan, “Başarı hikâyesinden kastı kendisinin ve hükümetinin hukuksuzlukları, usulsüzlükleri ise evet yaşananlar bu anlamda bir başarı hikâyesidir” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler