1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB EMEKLİLERİ DE İSYANDA!
LTB EMEKLİLERİ DE İSYANDA!

LTB EMEKLİLERİ DE İSYANDA!

LTB çalışanları yanı sıra emeklileri de isyanda. Yıllarca hizmet verdikleri belediyeden ‘gençlerin önünü açmak’ için emekliye ayrılan birçok kişi, yatırımları yapılmadığı için İhtiyat Sandığı’ndan paralarını alamadı.

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanları yanı sıra emeklileri de isyanda. Yıllarca hizmet verdikleri belediyeden ‘gençlerin önünü açmak’ için emekliye ayrılan birçok kişi, yatırımları yapılmadığı için İhtiyat Sandığı’ndan paralarını alamadı.

Mayıs 2007’den bu yana İhtiyat Sandığı yatırımları yapılmayan, belediye emeklileri Gürsel Zeytin, Mehmet Önöz, Halil D. Onur, Hasan Deliktaş, Mani Özgülenler, Salih Destebanoğlu, İbrahim Karabiber ve Cemal Binicioğlu mağdur.

 

ZEYTİN: “İHTİYAT SANDIĞI YATIRIMLARIMIZ YAPILMADI!”

Mustafa Akıncı döneminden bu yana hizmet verdiği belediyeden 1 Ağustos 2010’da emekliye ayrıldığını belirten Gürsel Zeytin, emekliye ayrılmasına karşın yapılmayan İhtiyat Sandığı yatırımları nedeniyle parasını alamadığını belirtti.

 

“SÖZ VERDİ… SÖZÜNDE DURMADI…”

“Benim gibi bir çok arkadaşım var” diyen Zeytin, Başkan Bulutoğluları ile defalarca görüşüp ‘söz’ almalarına karşın, başkanın sözünde durmadığını kaydetti.

Emeklilerin yatırımlarının da çalışanların olduğu gibi Mayıs 2007’ye kadar yatırıldığını belirten Zeytin, ‘Nereye gideceğimizi bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 636 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler