1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB ÇALIŞANLARI SEFERBER OLDU
LTB ÇALIŞANLARI SEFERBER OLDU

LTB ÇALIŞANLARI SEFERBER OLDU

Adeta çöplüğü andıran başkent Lefkoşa’nın temizlenmesi için LTB çalışanları seferber oldu. TC yetkililerinin 20 Temmuz kutlamaları için adaya gelmesine saatler kala LTB hummalı bir çalışma başlattı LEFKOŞA’DA “20 TEMMUZ” TEMİZLİĞ

A+A-

 

 

Adeta çöplüğü andıran başkent Lefkoşa’nın temizlenmesi için LTB çalışanları seferber oldu. TC yetkililerinin 20 Temmuz kutlamaları için adaya gelmesine saatler kala LTB hummalı bir çalışma başlattı

 

LEFKOŞA’DA “20 TEMMUZ” TEMİZLİĞİ

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yöneticileri ve çalışanları dün Lefkoşa genelinde gönüllü temizlik seferberliği düzenledi.

Sabah 08:00 itibariyle başlayan temizlik çalışmalarına, belediye çalışanları yanında Bakanlar Kurulu kararı ile yetkilendirilmiş Kaymakam Kemal Deniz Dana ve komisyon üyeleri de katıldı.

 

DANA: “MAAŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ, ŞİMDİ SIRA YENİDEN YAPILANDIRMA VE TEMİZLİKTE”

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana çalışmalar sırasında yaptığı açıklamada, hazırladıkları plan çerçevesinde çalışmaya başladıklarını söyledi.

Acil iki konudan biri olan maaş sorununun ödeme yapılarak ortadan kaldırıldığını ve şu anda ikinci konu olan yeniden yapılandırma ve temizlik işlerine yoğunlaştıklarını kaydeden Dana, LTB Temizlik Şubesi’nin yoğun çalışmaları yanında belediye çalışanlarının gönüllülük esasına göre katıldıkları temizlik seferberliği ile çalışmalara katkı koyduğunu belirtti.

Temizlik seferberliğine Güzelyurt, Lapta, Akdoğan, Paşaköy, İskele, Beyarmudu belediyelerinden de ekiplerin katkı koyduğuna vurgu yapan Dana, temizlik çalışmalarına katılan belediye çalışanları ile ilgili belediye başkanlarına da teşekkür etti.

 

DANA: “ELBİRLİĞİ İLE LEFKOŞA’YI TEKRAR TEMİZ HALE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Aybaşına doğru tüm Lefkoşa halkının, sivil toplum örgütlerinin ve çeşitli dairelerin de katılımıyla geniş kapsamlı bir temizlik organizasyonu planladıklarını da açıklayan Dana, elbirliği ile Lefkoşa’nın tekrar temiz bir hale dönüştürüleceğini belirtti.

Vergi borcu olan vatandaşları da bir kez daha ertelemeden ve cezaya düşmeden yükümlülüklerini yerine getirme çağrısı yapan Dana, bunun için belediye veznelerinin cumartesi günleri 09:00-13:00 saatleri arasında vatandaşa hizmet için açık bulunduruldurulacağını anımsattı.

 

“GEZİCİ VEZNELER VATANDAŞIN KAPISINI ÇALACAK”

Belediyenin alacakları konusunda da ciddi bir şekilde çalışdıklarını ve bu çerçevede “Gezici Vezneler” oluşturduklarını dile getiren Dana, pazartesi gününden itibaren bu gezici veznelerin cadde cadde, sokak sokak dolaşarak vatandaşın ve işyerlerinin kapısını çalacağını söyledi.

Belediye alacaklarının toplanması konusunda çok sistemli ve disiplinli bir şekilde ilerleyeceklerini vurgulayan Dana, gerekli gördükleri durumlarda yasal yollara da başvurarak bu alacakları tahsil edeceklerinin altını çizdi.

 

“ARZULADIĞIMIZ LTB’YE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ”

Çalışanlar yöneticiler ve hükümetin elbirliği ile LTB’yi daha iyi şartlara ulaştırmak için elbirliği ile çalıştığını ifade eden Dana, yapılan planlı programlı ve mali-idari yönden disiplinli çalışmalarla arzu edilen LTB’ye her gün bir adım daha yaklaşıldığını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler