1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB ÇALIŞANLARI İÇİN KARARNAME
LTB ÇALIŞANLARI İÇİN KARARNAME

LTB ÇALIŞANLARI İÇİN KARARNAME

Ünverdi, LTB çalışanlarının geçmiş sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı borçlarını 15 yıla kadar yapılandırma kararı aldıklarını bildirdi.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının geçmiş sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı borçlarını hazırlanan kanun hükmünde kararname ile 15 yıla kadar yapılandırma kararı aldıklarını bildirdi.

Ünverdi, LTB çalışanlarının sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı borçları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Ünverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin, çalışanlara huzurlu ve güvenli bir gelecek sunmak ve LTB çalışanlarının sıkıntılarına çare bulmak amacıyla tüm iyi niyetli çabasını ortaya koyduğunu ve belediyenin geçmiş sosyal sigorta ile ihtiyat sandığı borçlarını, borç miktarına göre 15 yıla kadar “Kanun Hükmünde Kararname” ile yapılandırma kararı aldığını bildirdi.

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanacak kanun hükmünde kararname ile Belediyeler Yasası’nın 108. Maddesi’nde değişiklik yapılması öngörüldüğünü ifade eden Ünverdi, “Belediyelere yasada yapılacak değişiklik ile belediyelere temlik hakkı verilebilmesi sağlanacaktır. Belediyelerin eski borçları yeniden yapılandırılıp uzun vadeye yayılarak ödenebilir faiz ile yapılmak kaydıyla temlik yolu açılacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 563 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler