1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LTB, ALACAKLARIN PEŞİNE DÜŞÜYOR
LTB, ALACAKLARIN PEŞİNE DÜŞÜYOR

LTB, ALACAKLARIN PEŞİNE DÜŞÜYOR

LTB ödenmediğinden dolayı birikmiş alacaklarının taksili konusunda kararlı Dana : “Borçlarını ödemeyenlerle ilgili yasal süreç başlatıyoruz” Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yönetimi bir süredir belediye bütçesi üzerinde yaptığı çalışmala

A+A-

 

LTB ödenmediğinden dolayı birikmiş alacaklarının taksili konusunda kararlı

 

Dana : “Borçlarını ödemeyenlerle ilgili yasal süreç başlatıyoruz”

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yönetimi bir süredir belediye bütçesi üzerinde yaptığı çalışmalar çerçevesinde hem tasarruf tedbirleri alarak giderlerin minimuma indirilmesi hem de özellikle yıllardır tahsil edilemeyen gelirlerin tahsil edilmesi konusunda ciddi adımlar atmayı sürdürüyor. İlgili şubelerin hazırladığı raporlar doğrultusunda LTB’ye uzun süredir borcunu ödemeyen konut ve işyeri sahipleri hakkında yasal süreç başlatan LTB, alacaklarını tahsil etmek için yasal yollara başvuruyor. LTB Hukuk Şubesi tarafından hazırlanan çok sayıda ihbarname yıllardır yasal sorumluluğu olmasına bu sorumluluğu yerine getirmeyen alacaklılara gönderildi. LTB vatandaş ve işyerlerine gönderdiği bu ihbarnamaler ile belediyenin hizmet faturası tahtındaki alacaklarını 15 gün içerisinde tahsil edememesi durumunda ihbarname sahibini mahkemeye sevk edecek.

 

DANA: “LTB’NİN ALACAKLARINI TAHSİL EDİLMESİ KONUSUNDA KARARLIYIZ”

 

Bakanlar Kurulu tarafından yetkilendirilmiş Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana belediyede göreve atandığı gün bütçeyi görmek istediğini belirterek bir bütçe disiplini uygulayarak belediyedeki gelir-gider dengesizliğini belli bir dengeye getirmek için belediye yetkilileri ve komisyon üyeleriyle birlikte yoğun bir çalışma içine girdiklerini vurguladı.Bu çerçevede belediyenin alacakları konusunda da ciddi bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Dana, bunca yıldır aldıkları hizmetin karşılığını ödemeyenlerle mücadelede kararlı olduklarını kaydetti. Gerek vatandaşın gerekse küçük-orta ve büyük işletme sahiplerinin aldığı hizmetin karşılığını ödemesi gerektiğinin altını çizen Dana, bu konuda yıllardır belediyenin iyi niyet gösterdiğini ancak gelinen durumda bu konulara da el atarak faturasını ödeyen ile ödemeyen arasındaki adaleti sağlayacaklarını ifade etti. Dana, “Bazı işyeri sahipleri borçlarını o kadar uzun zamandır ödemiyordu ki bu borç miktarı çok yüksek rakamlara ulaştı. Bunun bu kadar zamandır neden tahsil edilmediğini de anlayamıyorum. Biz bu birikmiş alacakların tahsili konusunda ciddiyiz. İhbarname gönderdiğimiz kişilerin 15 gün içinde bu borçlarını kapatmaması durumunda ise yasal yollara başvurarak bu alacakları mutlaka tahsil edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler