1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LORDOS: SONUNA KADAR GİDECEĞİM
LORDOS: SONUNA KADAR GİDECEĞİM

LORDOS: SONUNA KADAR GİDECEĞİM

Politis gazetesi haberinde, Lordos’un, Taşınmaz Mal Komisyonu’nun, Vakıfları, davasında taraf olarak kabul etmesine tepki gösterdiğini yazdı

A+A- 

Kapalı bölge Maraş’taki eski taşınmaz malları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuran ve başvurusu Taşınmaz Mal Komisyonu’nun iç hukuk organı olarak tanınmasıyla son bulan Kıbrıslı Rum Andreas Lordos, mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı.
Politis gazetesi haberinde, Lordos’un, Taşınmaz Mal Komisyonu’nun, Vakıfları, davasında taraf olarak kabul etmesine tepki gösterdiğini yazdı.
Taşınmaz Mal Komisyonunun, kapalı bölge Maraş’ın askeri bölge olduğu ve bu yüzden taşınmazının değerinin tespit edilemediği argümanını sunmasının ardından Lordos’un, KKTC Yüksek Mahkemesine başvurduğunu hatırlatan gazete, başvurunun hemen öncesinde ise Komisyonun, Vakıfların Lordos’un davasında taraf olma talebine yeşil ışık yakıldığını açıkladığını belirtti.
Lordos, bu gelişme üzerine gazeteye yaptığı açıklamada, Türk tarafının, Vakıfların AİHM tarafından kabul görmeyen argümanları benimseyerek Komisyonun geçerliliğini yeniden AİHM huzuruna götürme tehlikesi yarattığını iddia etti.
Habere göre Lordos “Yüksek Mahkemenin kararını bekleyeceğim ve sonuna kadar gideceğim. AİHM, Vakıfların argümanlarını reddetmiştir ve Komisyon’da AİHM’nin yasalarıyla çatışacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler