1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LOKMACI’DA YAKALANDI
LOKMACI’DA YAKALANDI

LOKMACI’DA YAKALANDI

Lokmacı Barikatı’ndan 4 gram kokain geçirmeye çalıştığı iddia edilen Hülya Öztürk ve erkek arkadaşı Ali Akçam tutuklandı.

A+A-

 

 

Lokmacı Barikatı’ndan 4 gram kokain geçirmeye çalıştığı iddia edilen Hülya Öztürk ve erkek arkadaşı Ali Akçam tutuklandı.

 

 

 

Didem MENTEŞ

 

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı ekipleri daha önce aldığı bir ihbarı değerlendirerek, önceki gün Lokmacı Barikatı’ndan tasarruflarında kokain türü uyuşturucu madde ile Kuzey Kıbrıs’a geçmeye çalışan Hülya Öztürk ve olayla bağlantısı olduğu iddia edilen Ali Akçam’ı  tutukladı.

Zanlı Hülya Öztürk ve erkek arkadaşı olan Ali Akçam dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, Başsavcılık adına İddia Makamı’nda Savcı Aliye Özçınar mahkemede hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Narkotik ve Kaçakçılığı önleme şubesinde görevli Maşallah Cihangir’i mahkemeye tanık olarak dinletti. Cihangir, zanlı Hülya Öztürk’ün alınan ihbar üzerine 5 Eylül günü saat 21.00 raddelerinde Lokmacı Barikatı’ndan giriş yapmak isterken tespit edildiğini söyledi. Zanlının üzerinde ve eşyaları içerisinde yapılan aramada cüzdan içerisinde siyah pakete gizlenmiş yaklaşık 4 gr kokain olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını söyleyen Cihangir, olayın akabinde konu maddeyi 700 TL karşılığında zanlı Ali Akçam’ın  isteği üzerine zanlının güneyden Kıbrıslı Türk’den aldığının tespit edildiğini aktardı. Cihangir, Mesele ile ilgili olarak başlatılan tahkikat tamamlanmadığını belirterek zanlıların ilk etapta 1 gün süre ile tutuklu kalması talebinde bulundu.

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin de, polis memurunun talebini dikkate alarak, tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler