1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LOJMAN PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLDİ?
LOJMAN PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLDİ?

LOJMAN PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLDİ?

Yeşilköy’de 1974 öncesi köylü tarafından yapılan lojmanlar UBP İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer tarafından Yeşilköy UBP Kadın Kolu Başkanı Resmigül Akar’a verildiği haberi Yeşilköy halkını ayaklandırdı. İddialara göre, lojmanda oturan Sali

A+A-

 

Yeşilköy’de 1974 öncesi köylü tarafından yapılan lojmanlar UBP İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer tarafından Yeşilköy UBP Kadın Kolu Başkanı Resmigül Akar’a verildiği haberi Yeşilköy halkını ayaklandırdı.

İddialara göre, lojmanda oturan Salih Aygan lojmandan çıkmadan önce Ali Rıza Usluer tarafından aranıp, anahtarı kimseye vermemesi konusunda uyarıldı. Aynı gün akşam Ali Rıza Usluer’in polisle birlikte Salih Aygan’ın evinden anahtarı aldığı ve daha sonra Resmigül Akar’a verildiği konuşuluyor. Resmigül Akar’ın ise Yeşilköy UBP Kadın Kolları Başkanı olduğu iddialar arasında.

Yeşilköy muhtarı Perol Mavili, lojmanların tapuda kimin adına kayıtlı olduğunu bilmediğini, bu konuda araştırma yaptıklarını söyledi. Yeşilköy sakini Lisani Ki ise o lojmanların 1974 öncesi, köylülerin kendi parasıyla öğretmenler için yapıldığını söyleyerek, her iki lojmanda da oturan kişilerin öğretmen olmadığını söyledi. Ahmet Uyguner, lojmanın köylüye ait olduğunu söyleyerek, UBP’nin lojmanı peşkeş çektiğini savundu.

Yeşilköylüler, lojmanda kimin oturduğunun umurlarında olmadığını ancak, Yeşilköy ilkokulunda öğretmenlik yapan bir bayanın kirada kaldığını ve Yeşilköy halkına ait olan bu lojmanların UBP’li vekillerin oy uğruna istediği gibi kullanmasına karşı olduklarını söyledi.

 Aynı parsel içinde bulunan diğer lojmana da Sosyal Hizmetler Dairesi’nin el koyduğu ve yetim iki çocuk yerleştirdiği söylenenler arasında. Yeşilköylüler konuyla ilgili hükümet yetkililerinden bir açıklama yapmasını istedi.  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler