1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LİSTE' GERDİ
LİSTE GERDİ

'LİSTE' GERDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) meclisinde görev yapan CTP-BG ve TDP’li meclis üyeleri, Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın küfür ve hakaretlerinden bıktıklarını ve görev yapamaz noktaya gelmek üzere olduklarını bildirdi. Belediyedeki çalı

A+A-

 

Bulutoğluları’nın küfürlerinden bıktık!’

 

·        LTB Meclis toplantısına bir kez daha Cemal Bulutoğluları’nın hakaret ve küfürleri damgasını vurdu. CTP-BG ve TDP mensubu meclis üyeleri, toplu sözleşmeye dahil edilecek 136 kişilik listeyle ilgili bilgi isteyince Bulutoğluları her zamanki gibi ağza alınmayacak sözler sarf etti.

·        CTP-BG’li ve TDP’li meclis üyeleri, bilgi sahibi olmadan herhangi bir karara onay vermeyeceklerini bildirdi.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) meclisinde görev yapan CTP-BG ve TDP’li meclis üyeleri, Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın küfür ve hakaretlerinden bıktıklarını ve görev yapamaz noktaya gelmek üzere olduklarını bildirdi.

Belediyedeki çalışma barışına katkı koymaya çalıştıklarını kaydeden CTP-BG ve TDP’li meclis üyeleri, meclisin yetkileri içinde bulunan toplu iş sözleşmesine dahil olacak 136 kişilik listeyle ilgili bilgi sahibi olmadan onay vermelerini isteyen Bulutoğluları’na itiraz etmeleri nedeniyle ağza alınmayacak sözler duyduklarını belirttiler.

Bulutoğluları’nın göreve geldiği günden itibaren gerek meclis üyelerine, gerekse belediye çalışanlarına defalarca küfür ve hakaret ettiğini kaydeden meclis üyeleri, UBP ve DP’ye mensup meclis üyelerinin bu durumdan rahatsız olup olmadıklarını kamuoyuna açıklamalarını istediler.

CTP-BG ve TDP’ye mensup LTB meclis üyeleri şunları kaydetti:

Hatırlanacağı gibi CTP-BG ve TDP olarak Belediye Emekçileri Sendikası’nın Lefkoşa Türk Belediyesi’nde işçi kadrolarının oluşumuyla ilgili 3 Ocak 2012’de yaptığı greve tam destek verdik. Yıllardır emeği sömrülen ve hiçbir haktan yararlandırılmayan çalışanların hakları konusunda sessiz kalamazdık. “13 Ocak 2012 tarihinde yapılan Belediye Meclisi Toplantısında Başkan Cemal Bulutoğluları toplu iş sözleşmesine dahil olacak olan 136 kişilik listeyi tamamladığını söyleyerek bunun onayını  istedi.

CTP ve TDP’li meclis üyeleri olarak oylanacak listenin meclise sunulmasını talep ettik. Bunun üzerine ciddi tartışmalar yaşandı. Cemal Bulutoğluları söz konusu listeyi dağıtmadı ve onay almakta ısrar etti, ancak meclisten gizlenen listeye onay vermeyi doğru bulmadık.

Bu şekilde verilecek bir onay hem yasal değildir, hem de Başkan’ın listeyi keyfi şekilde değiştirmesinin önünü açacaktır. Bu tavrımız, toplu iş sözleşmesinden faydalanacak işçilerin ve onları temsil eden sendikanın da menfaatinedir. Aksi takdirde başkanın elinde 136 rakamı olacak ve istediği gibi şekillendirecektir.

Cemal Bulutoğluları’nın aşağılayıcı, hakaret ve küfür dolu konuşmalar yapmaya devam ettiği sürece Belediye Meclis toplantılarının verimli olamayacağını düşünmekteyiz.

13 ocak akşamı yapılan son toplantıda da en ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldığımız tüm halkımıza duyururken, UBP ve DP’li meclis üyelerini de Bulutoğluları’nın bu tavrına sessiz kalmamaya davet ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki sessiz kalmak onaylamaktır.

Ayrıca şu da unutulmamalıdır ki Bulutoğluları gibi Belediye Meclis üyeleri de halkın oylarıyla seçilmiştir ve yetkilerini Lefkoşa halkının verdiği demokratik yetkiye dayanarak sonuna kadar kullanma hakkına sahiptir.

‘Bir usta bir memleket’ anlayışıyla ‘bir usta bir belediye’ yönetilemez.

Bulutoğluları hakaret ve küfürlerinden dolayı bütün belediye meclis üyelerinden, çalışanlarından ve Lefkoşa halkından özür dilemelidir.”

 

 


LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları iş yapmak yerine durmadan açıklama yapan CTP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin ciddiyetten ve sorumluluktan uzak tavırlarını eleştirdi:

 

“ÇOCUK OYUNCAĞINA ÇEVİRDİLER”

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, Lefkoşa Belediye Meclisi’nde bulunan muhalefet üyelerin kendisi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Bulutoğluları, meclis üyeliğinin sorumluluk gerektiren ciddi bir iş olduğunu anımsatarak, özellikle CTP’li üyelerin ciddiyetten ve sorumluluktan uzak davrandığını söyledi. Kendisi hakkında her gün yeni bir yalan uydurulduğunu vurgulayan Bulutoğluları, “Bu üye arkadaşlar onlara oy veren halkı hayal kırıklığına uğratmayı sürdürüyor. Mecliste ciddi görev almak yerine, çocuk oyuncağına çevirdikleri basın açıklamaları ile ortamı germeye çalışıyorlar” dedi.

 

“KENDİLERİNE KÜFÜR ETTİĞİM NASIL BİR HAYAL ÜRÜNÜDÜR ANLAYAMADIM”

Toplantıda meclis üyelerine küfrettiği iddiasının külliyen yalan olduğunu belirten Bulutoğluları, “Özellikle CTP’li meclis üyeleri gergin halleri ile meclisi sabote etmeye çalışıyor. Ancak ben ve diğer sağduyulu üyeler buna izin vermeyecektir. Benim kendilerine küfür ettiğim nasıl bir hayal ürünüdür anlayabilmiş değilim. Kendilerine tavsiyem medeni bir şekilde bizler gibi Lefkoşa’nın geleceği için çalışmalarıdır. Demokrasiyi hazmederek, belediyenin çıkarları için meclise yardımcı olmaları onlar için en doğru yoldur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler