1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Liseler yarıştı
 Liseler yarıştı

Liseler yarıştı

Telsim Freezone Üçüncü Liseler Arası Müzik Yarışması dün yapıldı

A+A-

 

Levent ÖZDAĞ

Milli Eğitim Bakanlığı ile telsim iş birliğinde düzenlenen Telsim Freezone 3. Liseler Arası Müzik Yarışması Lefkoşa Atatürk Spor Salonu'nda düzenlendi. "Müziğinle Özgürleş" sloganıyla düzenlenen ve 14 okulun 16 grupla katıldığı Telsim Freezone 3. Liselerarası Müzik Yarışması'nda  "orkestra", "kız solist", "erkek solist", "sahne performansı", "enstrüman" "icra" ve "basın jüri özel ödülü" olmak üzere yedi kategoride ödüller verildi. En iyi "Orkestra" Ödülünü Doğu Akdeniz Doğa Koleji alarak, 29 Nisan'da Türkiye'de gerçekleştirilecek olan Vodafone Freezone 18.Liselerarası Müzik Yarışması'nın finalinde KKTC'yi temsil etmeye hak kazandı.

BASIN ÖZEL ÖDÜLÜ
Okul : Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi ve Gazimağusa Türk Maarif Koleji

EN İYİ KIZ SOLİST
3. Kız Solist     
İsim:  Scarlet Marie Goodwin               
Okul: Girne Amerikan Koleji

2. Kız Solist        
İsim: Ceren Coşar/ Maria  Argylouilla Voudouri/ İmge Saner/Gamze Gül           
Okul:Levent Koleji - İyi Fikir Grubu

1. Kız Solist         
İsim: Burcu Topukçu               
Okul: Yakın Doğu Koleji

EN İYİ ERKEK SOLİST
3. Erkek Solist       
İsim: Mustaf Basrioğlu
Okul: Namık Kemal Lisesi

2. Erkek Solist      
İsim: Mehmet Emin Önder                        
Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-2. Grup

1. Erkek Solist      
İsim: Mazlum Keleşoğlu                       
Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI
3. Enstrüman         
İsim: Melis Çelebi                               
Okul: 19 Mayıs TMK

2. Enstrüman         
İsim: Özdemir Özdoğdu                       
Okul: Lefkoşa Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi-2.grup

1. Enstürman        
İsim: Umut Keloğlu                               
Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi 1. grup

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI
Okul: Namık Kemal Lisesi

EN İYİ İCRA PERFORMANSI
Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

EN İYİ ORKESTRA
3. Orkestra:  Yakın Doğu Koleji
2. Orkestra: Dr. Fazıl Küçük Endüstri ve Meslek Lisesi
1. Orkestra: Doğa Koleji

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber toplam 2295 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler