1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİPJNAK: SPORDA POLİTİKAYA YER YOK
LİPJNAK: SPORDA POLİTİKAYA YER YOK

LİPJNAK: SPORDA POLİTİKAYA YER YOK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine uygulanan spor ambargolarına rağmen, Dünya Futboltenisi Federasyonu’nu (FIFTA)’ya üye olan KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun düzenlediği ve erkeklerde dokuz, kadınlarda beş ülkenin katıldığı II. Kadınlar v

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine uygulanan spor ambargolarına rağmen, Dünya Futboltenisi Federasyonu’nu (FIFTA)’ya üye olan KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun düzenlediği ve erkeklerde dokuz, kadınlarda beş ülkenin katıldığı II. Kadınlar ve X. Erkekler Futboltenisi Avrupa Şampiyonası bugün Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda başladı.

22-24 Kasım 2011 tarihleri arasında yer alacak şampiyonaya kadınlarda KKTC’nin yanı sıra Türkiye, Romanya, Macaristan ve Slovakya, erkeklerde ise KKTC’nin dışında Türkiye Romanya, İrlanda, Macaristan, Hırvatistan, Makedonya, Moldovya ve Slovakya milli takımları mücadele edecek. Konu ile ilgili olarak dün, Girne Malpas Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına FIFTA Başkanı Dubravko Lipjnak, Türkiye Futbol Tenisi Platformu Başkanı Orhan için, KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur ile konuk ülkelerin federasyon başkanları katıldı.

 

LİPJNAK: “AVRUPA ŞAMPİYONASI ORGANİZE EDECEK NOKTAYA GELDİNİZ”

 

Basın toplantısında açış konuşmasını yapan FIFTA Başkanı Dubravko Lipjnak, yeniden Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. 2009 yılında kurulan KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun bu kısa süre içerisinde çok büyük bir aşama gösterdiğini dile getiren Lipjnak, geçtiğimiz yıl İstanbul’da yer alan Dünya Şampiyonası’nda yer alan KKTC’nin bugün Avrupa Şampiyonası organize edecek noktaya geldiğini belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ın, BM tarafından tanınmayan bir ülke olmasına rağmen, üyeliğinin FIFTA tarafından kabul edildiğini anımsatan Başkan Lipjnak sporda politikaya yer olmadığını ve kuruluşlarına girmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

1987 yılında kurulan FIFTA’nın süratle büyüdüğünü ve artık bugün beş kıtada temsil edilecek konuma geldiğini ve 40 üyeye ulaştıkları zaman Dünya Olimpiyat Komitesi’ne (IOC) üyelik için müracaat edeceğini sözlerine ekledi.

T. Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçen, “Kuzey Kıbrıs’ı sonuna dek destekliyoruz”

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun, FIFTA’ya üye olmasının baş mimarı Türkiye Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçen, KKTC’de bir kez daha bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirirken, KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun çok kısa bir sürede böyle bir şampiyona düzenlemekteki başarısından dolayı kutladığını belirtti. Türkiye ile Kuzey Kıbrıs’ın etle tırnak olduğunu ifade eden İçen, Futboltenisi başta olmak üzere, her konunda KKTC’nin yanında olduklarını sözlerine ekledi.

 

SONGUR: “FUTBOLTENİSİNDE KKTC’Yİ DÜNYAYA TAŞIDIK”

 

KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur ise Avrupa Şampiyonası için Kuzey Kıbrıs’a gelen ülkelere hoş geldin dedikten sonra, konuk ülkeleri Kuzey Kıbrıs’ta görmekten mutlu olduğunu söyledi. Çok kısa bir sürede bir kongre ve bir Avrupa şampiyonası organize etme noktasına geldiklerini ve KKTC futboltenisini dünyaya taşıdıklarını belirtti.

Bu konunda kendilerine büyük destek veren Türkiye Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçen’e teşekkür eden Songur, Avrupa Şampiyonası organizasyonunda kendilerini maddi, manevi olarak destekleyen Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Avrupa Şampiyonasına Erkek milli takımını antrenör Hişam Tarazi, kadınlarda Çiler Demirtay çalıştırırken, kadınlarda Aynur Kazın ile Zeliş Sipahi hakemlik yapacak.

 

Avrupa Şampiyonası programı şöyle:

Bugün:

Saat 10.00: Açılış seremonisi

Saat 11.00: Grup maçları

Saat 14.30: Grup maçları

Yarın:

Saat 9.00: Grup maçları

Saat 14.30: Yarı final maçları

24 Kasım 2011 Perşembe

Saat 9.00: Final maçları

Saat 14.00: Kapanış seremonisi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 911 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler