1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİMASOL’DAN 14’ÜNCÜ ŞUBE
LİMASOL’DAN 14’ÜNCÜ ŞUBE

LİMASOL’DAN 14’ÜNCÜ ŞUBE

Limasol Bankası şubeler zincirine 14’üncü halkayı da ekledi

A+A-

 

 

Limasol Türk Kooperatif Bankası, tam donanımlı olarak hizmet veren şubelerine Köşklüçiftlik’i de ekledi. Limasol Bankası’nın 14. şube olarak hizmet ağına kattığı Köşklüçiftlik şubesinin açılışını, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları yaptı. Açılış töreninde Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdür Vekili Abdullah Özsusuzlu, Banka Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu birer konuşma yaptı.  Konuşmaların ardından banka şubesinin ilk mevduat hesabı Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından açıldı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdür Vekili Abdullah Özsusuzlu 2 yıl önce dünyada yaşanmaya başlayan ekonomik krizin etkileriyle birçok firma küçülme yoluna giderken Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın büyüme hedefi koyduğunu ve şube sayısını 2 yıl içerisinde 9’dan 14’e çıkardığını kaydetti. Personel sayısını ise 170’den 210’a çıkardıklarını belirten Özsusuzlu, bunun haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Özsusuzlu, topladıkları mevduatı piyasaya kredi olarak sürerek ekonomiye de katkı sağladıklarını da ifade etti.

“KKTC’NİN FİNANS LİDERİ OLDUK”

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler de, Bankanın 1939 yılında o günün ihtiyaçlarından kaynaklanarak, Limasol’da yaşayan halka hizmet vermek amacıyla bir grup esnafın girişimiyle kurulduğunu ve bir dönem sadece Limasol’da hizmet verdiğini anlattı. 1974’ten sonra Limasol’da yaşayan Kıbrıslı Türkler’in adanın kuzeyinde değişik yerlere yerleşmesiyle dağılan müşterilere hizmet vermek amacıyla farklı yerlerde bankanın şubelerinin açıldığını ifade eden Kemaler, böylece sadece Limasol’un değil tüm KKTC’nin bankası olma yoluna gidildiğini kaydetti. KKTC’nin finans lideri olarak çeşitli projeler hazırladıklarını ve müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını söyleyen Kemaler bu hedefe ulaşacaklarından emin olduğunu dile getirdi.

“BU GURURU PAYLAŞIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da yerel banka olarak Limasol’da kurulan Limasol Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın bugün 14. şubesinin açılıyor olmasının gururunu paylaştığını söyledi.  Tüm hükümetlerin bankacılık sektörüne gereken önemi verdiğini dile getiren Eroğlu, sektörün gelişmesi için inançlı yöneticilerin de gerektiğini kaydetti ve Limasol Türk Kooperatif Bankası yöneticilerini başarılarından dolayı tebrik etti

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 549 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler