1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİMASOL'DA YANGIN
LİMASOLDA YANGIN

LİMASOL'DA YANGIN

YANGIN KONTROL ALTINDA Limasol kazasına bağlı Vuni köyü yakınlarında dün çıkan ve kontrol altına alınmasının ardından, bölgedeki şiddetli rüzgârlar yüzünden bu sabah yeniden alevlenen yangının yeniden kısmen kontrol altına alındığı haber verildi. Yangın

A+A-

 

YANGIN KONTROL ALTINDA

Limasol kazasına bağlı Vuni köyü yakınlarında dün çıkan ve kontrol altına alınmasının ardından, bölgedeki şiddetli rüzgârlar yüzünden bu sabah yeniden alevlenen yangının yeniden kısmen kontrol altına alındığı haber verildi.

Yangının kontrol altına alınması içine karadan ve havadan büyük çaba gösterildiğini ifade eden Rum radyosu RİK, bölgede esen şiddetli rüzgâr yüzünden yangının her an yeniden canlanması tehlikesi bulunduğunu kaydetti.

Haberde, dünden bu yana süren yangın sonucunda 4 kilometrekarelik bir alanın kül olduğu da belirtildi.

Yangının bu sabah tekrar alevlenmesi sonucunda, polise köyün boşatılması talimatı verilmiş, ancak rüzgârın yön değiştirmesi ve köyden uzaklaşmasının akabinde talimat geri çekilmişti.

 


 

Limasol’a bağlı Vuni köyü yakınlarında dün çıkan ve kontrol altına alınan yangının, bu sabah saat 09,00’dan itibaren bölgede esmeye başlayan şiddetli rüzgârlar yüzünden yeniden alevlendiği bildirildi.

Haberi veren Rum radyosu RİK, durumun ciddiyeti yüzünden, Rum polisine köyün boşaltılması direktifi verildiğini kaydetti.

Habere göre, yangının söndürülmesi için, havadan katkıda bulunulması çağrısı yapıldı.

 

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler