1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİMASOL’DA AEL’LE BİR GÜN
LİMASOL’DA AEL’LE BİR GÜN

LİMASOL’DA AEL’LE BİR GÜN

Fenerbahçe’nin rakibi AEL için Limasol’a nostaljik bir yolculuktan izlenimler AEL’in ünlü Kıbrıslı Türk futbolcusu Sevim Ebeoğlu’nun organize ettiği AEL Veteranları-Girne Belediyesi (Türk Ocağı Limasol-DTB-Ozanköy futbolcuları)

A+A-

 

 

 

Fenerbahçe’nin rakibi AEL için Limasol’a nostaljik bir yolculuktan izlenimler

 

AEL’in ünlü Kıbrıslı Türk futbolcusu Sevim Ebeoğlu’nun organize ettiği  AEL Veteranları-Girne Belediyesi (Türk Ocağı Limasol-DTB-Ozanköy futbolcuları) arasındaki karşılaşma için geçtiğimiz hafta sabah saat 09:00’da Kermiya barikatından yola koyulduk. Kafilede, sporcuların yanı sıra Sevim Ebeoğlu ile eşi ve oğlu Cemal Ebeoğlu, Kuzey Kıbrıs spor medyasından sevgili dostum Cemil Garip  bulunuyordu.

90 dakikalık bir yolculuktan sonra, AEL Kulübü lokaline vardık. Bizleri orada, AEL eski futbolcularından, kulübün genel Sekreteri Andreas Perides ile Sevim Ebeoğlu’ndan sonra AEL’de üç yıl üst üste gol kralı olan Panikkos Papadopulos karşıladı. Adeta bir müze gibi olan lokalde Sevim Ebeoğlu’nun da en yıldız futbolcusu olduğu ve üç yıl üste üste lig şampiyonu olan AEL takımının duvarları süsleyen dev resimleri ile  geçmişe bir yolculuk yaptık.

Kulüpten ayrıldıktan sonra, öğle yemeği için Panikkos Papadopulos’un sahibi olduğu tavernaya doğru yürürken, Limasol çarşında, eski Limasolluların Sevim Ebeoğlu’nu tanıdıklarını ve hasretle ona sarıldıklarını gözlemledik. “Sevim en büyük futbolcumuzdu” demeleri ise heyecan vericiydi.

Öğle yemeğinin ardından, artık tam bir Avrupa kenti olan Limasol’un “MALL” alış-veriş merkezine gidildi. Oradan da, karşılaşmanın yer alacağı 19 Mayıs Lisesi, Sedat Simavi İlkokulu ve Kıbrıslı Türklerin sportif ve kültürel etkinliklerde kullandıkları Sedat Simavi Stadı’na ulaştık.

Bu stada ve okula Sedat Simavi isminin, Hürriyet gazetesinin kurucusu merhum Sedat Simavi’nin maddi katkısından dolayı konduğunu Sevim Ebeoğlu’ndan öğrendik.

AEL Veteranları ile Girne Belediye Karması arasındaki maçı Limasol Belediye Başkanı, eski İçişleri Bakanı Andreas Hrsitu ile Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın birlikte izledi. Maç, eski AEL futbolcusu Yorgos Perides’in anısına oynandı. Perides ailesi ve AEL taraftarları da maçı izleyenler arasında yer aldı.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, taze balıkların Limasol Belediye Başkanı Hristu’yu beklediğini söyleyerek, Hrsitu’yu 15 Ekim 2012 tarihinde Girne’de oynanacak karşılaşmaya davet etti.

Maçın devre arasında AEL Veteranları, müteveffa Yorgos Perides’in ailesi, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ile Limasol Belediye Başkanı Andreas Hrsitu arasında plaket teatisi yapıldı.

Plaketler verilirken, Yorgos Perides’in eşinin, iki kızı ve oğlunun gözyaşlarına boğulduklarına tanık olduk.

AEL veteranlarının 3-1 kazandığı karşılaşmadan sonra, her iki takım onuruna Takis Taverna’da bir akşam yermeği verildi.

Saat 21:30’da Limasol’dan ayrılırken, AEL taraftarlarının mesajı vardı: Fenerbahçe maçında desteğinizi bekliyorduk… Limasol’a, bir Avrupa şehrine veda ettik, kuzeye döndük, geride, dostlar bırakarak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler