1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. Limasol Bankası 80. yılında
Limasol Bankası 80. yılında

Limasol Bankası 80. yılında

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, 80. Yılını kutlayan Limasol Bankası’nın  kurulduğumuz günden  bu yana “gelişen ve büyüyen yerel bir banka hedefi” ile hep ilerlediğine dikkat çekerek 80. Yılı kutladı

A+A-

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, 80. Yılını kutlayan Limasol Bankası’nın  kurulduğumuz günden  bu yana “gelişen ve büyüyen yerel bir banka hedefi” ile hep ilerlediğine dikkat çekerek 80. Yılı kutladı

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile Limasol Bankası’nın 80. yılı ile ilgili LHA'nın sorularını yanıtladı.  Hüseyin Kemaler "Bankamızın başarısının sırrı ve gücü; idari mekanizması ile yüksek kalitedeki personelinin varlığından kaynaklanmaktadır" dedi.

Bankanın, ada genelinde yer alan 15 şube, 17 birim ve  iştiraklerden oluşan 280’ni aşkın personeli olduğuna işaret eden   Hüseyin Kemaler “Finansal faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirimizin bir kısmını Kıbrıs Türk halkının yaşamına dokunacak projeler üretmeye gayret ediyoruz” dedi.

İşte Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile yapılan kısa röportaj:

 

- Limasol Türk Kooperatif Bankası  80. Yılını kutluyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Kıbrıs Türkü’nün en köklü kuruluşları arasında yer alan Bankamız 80. Yılında tüm müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımız ile bu mutluluğu paylaşmanın haklı gururunu  yaşıyor.

Bankamızın güçlü tarihi Kıbrıs’ın yakın tarihine  de ayna tutuyor. Bankamız 09 Haziran 1939’da Limasol’da kuruldu. İngiliz Koloni dönemini yaşadık, Kıbrıs Cumhuriyeti dönemini, Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi dönemini ve Kıbrıs Türk Federe dönemini yaşadık. Kuruluşumuzdan bu yana ülkemizde dört tane yönetim değişti ve bankamız başarıyla bütün bu sınavları geçerek bu günlere geldi. En önemli deneyimimiz de 1974’te Barış Harekatı’ndan sonra Güney’deki bankamızı Kuzey’e taşıma başarısı oldu. Kurulduğumuz günden  bu yana müşterilerimize en iyi hizmet verme çabasıyla gelişen ve büyüyen yerel bir banka hedefi ile hep ilerledik. 80 yıllık bir başarı öyküsü her kuruma kısmet olmaz.  Bankamızın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.

-Limasol Bankası  Şubeleri ve yan kuruluşları ile geniş bir aile. Kaç çalışanınız var ?

Ada genelinde yer alan 15 Şube, 17 Birim ve  iştiraklerimizden oluşan ( Limasol Sigorta Ltd., Limasol Sosyal Sorumluluk Co. ve Limasol Finans) 280’ni aşkın personelimiz  ile büyük bir aileyiz.

- Limasol Bankası yan kuruluşları ile de oldukça dikkat çeken başarılı işlere imza atıyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz? 

Bankamızın başarısının sırrı ve gücü; idari mekanizması ile yüksek kalitedeki personelinin varlığından kaynaklanmaktadır. Müşterilerimize en iyi bankacılık hizmeti sunmak için, en iyi insanlara, sisteme ve fiziksel çevreye yatırım yapmak bankamızın kuralı olmuştur. Limasol Bankası bankacılık hizmetleri yanısıra müşterilerimize Limasol Sigorta ile ayrıcalıklı sigortacılık hizmeti, Limasol Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı gayrimenkul yatırım projelerini yürütme, geliştirme ve yatırımcılara sunma amacı ile faaliyet göstermekte. Limasol Finans ise; tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla kuruldu. Ürün yelpazesine konut kredisini de katarak müşterilerine bu alanda da finans desteği vermeye başladı. Limasol Sosyal Sorumluluk Co. KKTC’de ilk sosyal sorumluluk projesi kapsamında; sürdürülebilir daha iyi bir yaşam için çocuk, spor, sanat ve çevre gb... konularda çalışmalar yapmaktadır. Bizler Limasol bankası ailesi olarak yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinden mutluluk ve onur duyuyoruz. Finansal faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirimizin bir kısmını Kıbrıs Türk halkının yaşamına dokunacak projeler üretmeye gayret ediyoruz.

- Son olarak 80. Yılınız için neler söylemek istersiniz ?

80 Yıllık geçmiş gerçekten büyük bir gurur.  Bu tarihi bir başarı öyküsü olarak hatırlamak ve ileri nesillere de “onur” duyacakları bir miras bırakmak için var gücümüzle ‘GEÇMİŞTEN GELECEĞE GÜVENLE’ çalışıyoruz ve de çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere inanan, gücümüze güç katan başta tüm müşteri ve hissedarlarımıza, yönetici arkadaşlarıma ve tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca belirtmek isterim ki, bizler her zaman ileriyi düşünerek hareket ediyoruz. Yönetimde bizler oluruz veya olmayız önümüzdeki on yıl, yirmi yıl ve sonrası için her zaman planlamalarımız, hedeflerimiz yapılmakta ve bugünümüzü de bu hedefler doğrultusunda planlamaktayız.

Bu haber toplam 2745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler